موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

علامت تجاری آی پاد (برند آی پاد) | موسسه پلکان

علامت تجاری

علامت تجاری

علامت تجاری

 

 علامت تجاری آی پاد (برند آی پاد)


ایده تولید آی پاد زمانی در ذهن استیو جابز مدیر اجرائی ارشد علامت تجاری اپل شکل گرفت که شرکت به تولید نرم افزارهای لوازم دیجیتالی مانند دوربین های دیجیتال و ضبط کننده های تصویری دیجیتالی مشغول بود. در آن زمان اجرا کننده‌های موسیقی موجود در بازار کیفیت بالا برخوردار نبودند، بنابراین آقای جابز تیمی متشکل از «مهندسین سخت افزار» و «مهندسین طراح» را برای تولید «آی پاد» مامور کرد. محصول در مدتی مدتی کمتر از یک سال دوره طراحی و تکوین خود را گذرانید و در اکتبر 2001 رونمائی شد. ثبت علامت تجاری - آی پاد
آی پاد یک «اجرا کننده چند رسانه ای دستی قابل حمل» است که 240 میلیون قطعه از آن تا ژانویه 2010 در سطح جهان به فروش رفته است. واحد پردازش کننده مرکزی اسن اجرا کننده چندرسانه‌ای ساخت شرکت سامسونگ است و در مدل لمسی آن سرویس‌های آنلاین از جمله «App store» و «itune store» آن ارئه می شود. 
این محصول توسط برند اپل طراحی و در اکتبر سال 2001 به بازار ارسال گردید. مدل های این محصول «آی پاد کلاسیک»، «آی‌پاد لمسی»، «آی‌پاد نانو» با قابلیت اجرای ویدئوئی و «آی‌پاد کامپکت شافل» می‌باشد. مدل کلاسیک دارای «هارد درایو» داخلی بود اما مدل های دیگر قابلیت استفاده از حافظه دستی قابل حمل را دارند. مانند سایر اجرا کننده های دیجیتالی، آی پاد می تواند از سایر حافظه های بیرونی(خارجی) نیز بهره ببرد. میزان حافظه بسته به دو مدل از 2 گیگا بایت در آی‌پاد شافل تا 160 گیگا بایت در مدل آی‌پاد کلاسیک متفاوت می باشد. 

علامت تجاری «آی پاد» توسط «وینی چیکو» که یک فرد فعال در حوزه تبلیغات بود پیشنهاد شد. این نام توسط شرکت دیگری در نیوجرسی به عنوان مارک تجاری به ثبت رسیده بود اما عملا مورد استفاده قرار نگرفته بود با مذاکرات انجلم شده و توافق به عمل آمده با صاحب نام فوق این نام در سال 2005 به شرکت اپل اختصاص یافت. 

 

ثبت علامت تجاری - علامت تجاری آی پاد


از سال 2004 به بعد آی پاد «موزیکال پلی‌یر دیجیتال» غالب در بازار آمریکا شد و 70 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داد. در ژانویه 2004 شرکت هیولت – پاکارد (اچ پی) با اپل توافق کرد تا آی پاد را با علامت تجاری اچ پی و تحت لیسانس اپل و از طریق فروشگاه های خرده فروشی از جمله «وال مارت» بفروشد. در سال 2005 سهم فروش از این طریق به 5 درصد رسید اما به دلیل شرایط نامطلوب اعمال شده توسط اپل، متوقف گردید. 

 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در تاریخ چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :