موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

پخش پیام صوتی نخستین ربات سخنگوی فضایی اختراع شده از ایستگاه فضایی بین‌المللی | موسسه پلکان

 

پخش پیام صوتی نخستین ربات سخنگوی فضایی اختراع شده از ایستگاه فضایی بین‌المللی

 

 

اختراع  ربات سخنگوی فضایی وپخش  نخستین پیام صوتی از ایستگاه فضایی بین‌المللی اختراع اولین ربات سخنگو و پخش پیام صوتی آن از ایستگاه فضایی بین‌المللی ​یک ربات فضانورد ژاپنی برای اولین بار در تاریخ ربات‌ها در فضا سخن گفته است.

 

 

 

 

 

ربات انسان‌نمای 34 سانتیمتری «کایروبو» از تاریخ 10 اوت(19 مرداد) در ایستگاه فضایی بین‌المللی خضور داشته و از طریق ارتباط ویدیویی سخنان خود را منتشر کرده است.

این ربات که وزن آن تنها یک کیلوگرم است گفت: در روز 21 اوت 2013 یک ربات گام کوچکی را به سوی آینده‌ای روشنتر برای همه طی کرد. صبح همگی در زمین بخیر. من کایروبو هستم. من اولین فضانورد رباتیک سخنگوی جهان هستم. از ملاقات با شما خوشبختم.

کایروبو افزود که یک نیروی پشتیبانی موسوم به ویراتا از زمین به ارائه پشتیبانی می‌پردازد. این ربات سپس گفت: میراتا لطفا حاضر باش، اکنون عکسی از زمین را ارسال خواهم کرد. میراتا یک ربات مشابه و همتای کایروبو بوده که در مرکز پژوهش علوم و فناوری پیشرفته توکیو قرار دارد.

کایروبو که توسط توموتاکا تاکاهاشی و با مشارکت شرکت تبلیغات و روابط عمومی دنتسو، مرکز پژوهش علوم و فناوری پیشرفته، دانشگاه توکیو و شرکت تویوتا موتورز اختراع شده، برای اولین بار در یک نشست خبری در ماه ژوئن رونمایی شد.

شرکت تویوتا همچنین نرم‌افزار شناسایی صوت ربات را طراحی کرده و قصد دارد از پروژه کایروبو برای ساخت ربات‌های دیگر با فناوری مکالمه تعاملی ارتقا یافته استفاده کند.

کایروبو بر روی خودروی پرتابی H-IIB شماره چهار از مرکز فضایی تانگاشیمای ژاپن در روز چهار اوت(13 مرداد) به ایستگاه فضایی ارسال شد. این ربات برای شش روز در مدار باقی ماند و سپس فضانوردان حاضر در ایستگاه با استفاده از بازوی رباتیک آنرا از کسپول پرتابی جدا کردند.

تا قبل از پایان سال جاری، کویچی واکاتا قرار است به عنوان اولین ژاپنی سکان ایستگاه فضایی را در دست بگیرد. کایروبو به گونه‌ای طراحی شده تا چهره واکاتا را شناخته و به محض آغاز فرماندهی وی در ایستگاه، او را تشخیص خواهد داد و به ثبت مکالمات او خواهد پرداخت.

از این ربات همچنین برای ارسال پیام‌ها از اتاق کنترل به فرمانده استفاده خواهد شد. میراتا به عنوان یک واسطه عمل کرده و همچنین می‌تواند مشکلات موجود در قطعات الکترونیکی دستگاه را بررسی کند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :