موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

کتاب تبلیغات خلاق | موسسه پلکان

 

بنویسید . حرف نزنید. بنویسید !

در باره ی اندیشه ای که رویش کار می کنید ، با هرکسی حرف نزنید . حرف زدن ، آن انرژی را که باید صرف خلق پدیده های نو شود ، هدر می دهد . همچنین خود را جای شنونده ی بدبخت بگذارید . چرا که فکری که توضیح داده می شود ، به اندازه اختراع ، ثبت برند، کتاب تبلیغات خلاقی اجرای آن جذاب نیست . اگر باور نمی کنید با من تماس بگیرید تا فیلم «جنگ ستارگان» را برای شما تعریف کنم!

عبارتی قدیمی است با این مضمون :«یک فکر تمام نشده مانند یک جنین است . قبل از اینکه به تکامل برسد ، نشان دادنش کاری عاقلانه نیست و به ارزش آن اضافه نمی کند .»

بهترین سازندگان آگهی های تبلیغاتی که من می شناسم ، آدم هایی کم حرف و پرکارند . موقع نوشتن ، اندیشه هایی را که به ذهن می آید ، با دید مثبت بنویسید . برای هرچه که به ذهن شما می آید ، ارزش قائل شوید و بنویسید ؛ اما هنگام ارزیابی ، بی انصاف باشید ، سخت گیری کنید و اندیشه هایی را که کامل نیست ، حذف کنید .

یک پرونده حاضر کنید و هر چیزی را که برای شما جالب است ، در آن جمع آوری کنید . یکی از دوستانم به نام دین هانسون (Dean Hanson) ، یک شب در حالی که فیلم تماشا می کرد با صحنه جالبی مواجه شد : فیلی که در زیر آب شنا می کرد . بی درنگ آن را در کاستی ضبط کرد و کنار گذاشت . سال ها بعد ، این صحنه را در هنگام ساخت یک فیلم تبلیغاتی برای کولا رژیمی ، استفاده کرد .

برگرفته از کتاب " تبلیغات خلاق "

نویسنده : لوک سولیوان

مترجم : فرزاد مقدم

 

مطالب مرتبط :


نوشته شده توسط مدیریت سایت در تاریخ سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۳
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :