موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

کتاب لغزش برند | موسسه پلکان

 

ارزش برند شما چقدر است ؟

آیا می توانید یک ارزش دلاری بر روی برند شرکت خود بگذارید ؟ شما مطمئنا می توانید امتحان کنید ، و برای بعضی از شرکت ها تخمین ها حیرت انگیز هستند . اینتربرند ، شرکت مشاوره در برند به طور معمول فهرست 100 برند برتر جهانی را ثبت برند-ثبت اختراع-علامت تجاریبراساس ارزش آن ها منتشر می کند . امروزه برند رهبر ، شرکت کوکا کولا با ارزش برند تقریبا 70میلیارد دلار (از 120 میلیارد دلار ارزش کل سهام شرکت در بازار) است که بیش از 60% ارزش کل سهام شرکت در بازار به برند آن مرتبط است . رو به پایین فهرست در میانه ی آن ، شرکت زیراکس با ارزش برند 6 میلیارد دلار – مقدار بسیار زیاد 93% ارزش کل سهام شرکت در بازار – قرار دارد .

اگر ارزش برند شرکت بخش چنین بزرگی از دارائی های آن است ، پس چرا در تراز نامه فهرست نمی شود ؟ سوالی به جا است . اما با این حال شرکت ها درباره این موضوع تعمق و تفکر کردند ، آنها هم اکنون از ارزش برند های خود به عنوان ابزاری برای کسب منابع مالی ، قیمت گذاری معاملات اعطای خود به عنوان ابزاری برای کسب منابع مالی ، قیمت گذاری معاملات اعطای جواز ، ارزیابی ادغام ها و تصاحب ها ، ارزیابی خسارات دعاوی حقوقی ، و توچیه قیمت سهام استفاده می کنند .

ضرب المثلی قدیمی در کسب و کار وجود دارد : « آنچه اندازه گیری می شود ، انجام می شود » در حالی که برند ها سنجش پذیر تر می شوند ، شرکت ها بر شیوه هایی تمرکز می کنند تا ارزش خود را افایش دهند.

یک روش ، پیگیری مثال مطرح شده برای پول رایج است : از طرحی برای ترغیب و تشویق به اعتماد استفاده کنید .

 

برگرفته از کتاب " لغزش برند "

نویسنده : مارتی نیومایر 

 

مطالب مرتبط :


نوشته شده توسط مدیریت سایت در تاریخ يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۳
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :