موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ضرورت بسترسازی مناسب برای شرکت های دانش بنیان | موسسه پلکان

 

ضرورت بسترسازی مناسب برای شرکت های دانش بنیان

 

دکتر آملی (رئیس مرکز همکاری‌های علمی- بین‌المللی وزارت علوم) با بیان اینکه باید تعامل میان عرضه فناوری، عرضه دانش، عرضه نوآوری، تقاضا و کشش بازار وجود داشته باشد، بر ضرورت بسترسازی مناسب برای شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکترسالار آملی ، رئیس مرکز همکاری‌های علمی- بین‌المللی وزارت علوم در خصوص تسریع در سند نقشه جامع علمی کشور اظهار داشت: شاکله نقشه جامع علمی کشور بر اولویت قرار دادن مجموعه فعالیت‌های علمی و فناوری است، به گونه‌ای که 13 راهبرد کلان تشکیل شده که برخی از این راهبردها به اقتصاد مقاومتی تاکید دارد.

وی با اشاره به اینکه باید تعامل میان عرضه فناوری، عرضه دانش، عرضه نوآوری، تقاضا و کشش بازار وجود داشته باشد، افزود: اقتصاد دانش‌بنیان به معنای تعامل میان بازیگران متعدد و توجه به عرضه نوآوری در توازن با کشش بازار است.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم با اشاره به اینکه تعاملات باید داخلی و بیرونی باشد تا بتوانیم به دست‌آوردهای خوبی برسیم ادامه داد: اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان بر هیچ کسی پوشیده نیست.

دكتر سالار آملی با بيان اینکه باید موانع و مشکلات مراکز علمی رشد، نخبگان و دانشگاه‌ها را برطرف کرد ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان برای تجاری‌سازی و تولید انبوه به حمایت‌‌های بسیاری نیازمند هستند به گونه‌ای که باید حمایت‌های مختلفی از این شرکت‌ها صورت گیرد تا اقتصاد دانش‌بنیان محقق شود و در اين راستا مطمئنا ارتباط دو سویه صنعت و دانشگاه به شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به تلاش‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور در راستای شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی افزود: تمامی تلاش این وزارتخانه می‌تواند در مرحله عرضه فناوری و نوآوری باشد.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم با اشاره به اینکه باید از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت‌‌های گسترده‌ای صورت گیرد افزود: باید بسترهای لازم را برای شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کنیم و با توجه به اينكه کلیدی‌ترین بخش برای شرکت‌های دانش‌بنیان کشش بازار است، باید ارتباط معقولی میان دانشگاه و صنعت ایجاد شود به گونه‌ای که درخواست کننده و تقاضا کننده‌ای باشد تا به موفقیت‌های خوبی دست یابیم.

 

منبع : پارک علم و فناوری خراسان 

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۳
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :