موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

برند معروف مایکروسافت | موسسه پلکان

 

برند معروف مایکروسافت


به طور حتم همه ی کسانی که با کامپیوتر و ... سروکار دارند برای یک بارهم که شده نام مایکروسافت را شنیده اند. 
در سال 1957 شرکت نرم افزاری با برند micro softتوسط بیل گیتس و دوستش پل آلن پایه گذاری شد. اولین نام تجاری که بیل گیتس انتخاب کرده بود میکرو computer _ سافت ور / بود که به مرور زمان مخفف گردید و تبدیل به میکروسافت گشت .
شرکت مایکروسافت در سال، 44 میلیارد دلار به صورت پایه درآمد دارد و ارزش برند آن 54 میلیارد دلار برآورد شده است. مایکروسافت در کل دنیا 75000 کارمند دارد و این امر نشان دهنده میزان بالای ایجاد موقعیت شغلی این شرکت برای بسیاری در دنیا است. گیتس شخصی است که رقیبان او هم از او واهمه داشته اند و هم او را ستایش کرده اند.

 

ثبت برند - برند معروف مایکروسافت

 

همین طور که در لوگو می بنید کلمات Micro-Soft جدا از هم نوشته شده است، ولی در همان سال لوگو تغییر پیدا کرد و دو عبارت با یک علامت دیگر در کنار هم قرار گرفت. لوگو دارای یک حرف O منحصر به فرد است که آن را "Blibbet" می نامیدند. آنها حتی در آن زمان یک Blibbet Burger در کافه تریای Microsoft داشتند. 
در 1987 یک لوگوی جدید توسط Scott Baker طراحی شد، علیرغم اینکه کمپانی که می خواست Blibbet را حفظ کند. لوگوی جدید به عنوان "the Pacman logo" شناخته می شد چون روی حرف O یک برش ایجاد شده بود. شعار این آرم در لوگوی 1994 این است "امروز کجا می خواهید بروید" بسیاری از مردم آن را دوست نداشتند و خواستار تغییر شعار به عباراتی مثل مردم آماده اند، یا شروع کنید، یا کارها را آسان تر کنید و غیره شدند. در سال 2008 شعار کمپانی را به "Your potential. Our passion" تغییر دادند، در حالی طرح لوگو بدون تغییر باقی ماند. این همان لوگویی است که ما امروزه آن را می بینیم، در حالی که ماکروسافت روز به روز بزرگ و بزرگ تر می شود.

نوشته شده توسط مدیریت سایت در تاریخ شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :