موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختصاص پنج درصد درآمد شرکت‌های دانش بنیان به دانشگاه‌ها | موسسه پلکان

 

اختصاص پنج درصد درآمد شرکت‌های دانش بنیان به دانشگاه‌ها

 

اختصاص پنج درصد درآمد شرکت‌های دانش بنیان به دانشگاه‌هامعاون علمی و فناوری رییس جمهور از اجرای آیین‌نامه اختصاص پنج درصد درآمد شرکت‌های دانش بنیان به دانشگاه‌ها به صورت آزمایشی از طریق ستاد توسعه فناوری نانو خبر داد.

 

 

 

 

 

 

دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه جانبه معاونت علمی، وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی که جهت حمایت از تجاری‌سازی، دستاوردهای فناورانه و توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان در بخش کشاورزی به امضاء رسید در خصوص آخرین وضعیت آیین‌نامه اختصاص 5 درصد از درآمد فروش شرکتهای دانش بنیان به دانشگاه‌ها تصریح کرد: قرار است این آیین‌نامه به صورت آزمایشی تا پایان سال از طریق ستاد نانو و شرکتهای مربوط به این حوزه اجرایی شود که این آیین‌نامه در صورتی که نتایج آن مثبت بود برای سایر قسمت‌های دیگر اجرایی خواهد شد.

به گفته وی آیین‌نامه اختصاص پنج درصد درآمد فروش شرکتهای دانش بنیان به دانشگاه‌ها که قرار است به صورت آزمایشی ابتدا در شرکتهای نانو اجرایی شود تا یک هفته دیگر ابلاغ خواهد شد.

ستاری با اشاره به تفاهم‌نامه صورت گرفته بین سه بخش ذکر شده اظهار کرد:‌ یکی از بزرگترین مشکلات این شرکتها موضوع ضمانتنامه بانکی و سود تسهیلات است که بر اساس این تفاهم‌نامه معاونت تقبل کرده که پس از تایید لازم این اقدام را صورت دهد.

وی خاطرنشان کرد: البته شرکتهایی دانش بنیانی که استانداردهای لازم را برای دانش بنیان شدن اخذ کردند به وزارت اقتصاد معرفی و در این راستا از مالیات و عوارض گمرکی معاف می‌شوند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :