موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ساعت مجهز به ارتفاع‌سنج تمام مکانیکی | موسسه پلکان

 

 ساعت مجهز به ارتفاع‌سنج تمام مکانیکی

 اختراع ساعت مجهز به ارتفاع سنج تمام مکانیکییک شرکت سوئیسی به تازگی از ساعت مجهز به ارتفاع‌سنج تمام‌ مکانیکی خود رونمایی کرده است.

 

 

 

 

 

 طراحی این ساعت که Génie 02 Terre نام دارد، از ساعت Génie 01 تبعیت می‌کند که در سال 2013 توسط همین شرکت ارائه شد و نخستین ساعت مجهز به فشارسنج مکانیکی لقب گرفت.

هم‌اکنون شرکت Breva Genève از طراحی مشابهی برای ساعت جدیدش استفاده کرده و آن را برای اندازه‌گیری ارتفاع سازگار کرده است.

سوئیسی‌ها مدعی‌اند چنین ساعتی برای راهبری در کوه‌ها کارآمد است، زیرا جی‌پی‌اس‌ها در تعیین ارتفاع تحت شرایط نامناسب و در دره‌ها و تپه‌های شیب‌دار غیرقابل‌اعتماد هستند، اما جاسازی ارتفاع‌سنج مکانیکی در ساعت مچی کارآمد خواهد بود.

ساعت جدید دارای یک محفظه تیتانیومی بوده که اندازه ابعاد آن 44.7*15.6 میلی‌متر گزارش شده است. این سامانه تا 30 متر در زیر آب مقاوم بوده و مجهز به دستبند پلاستیکی طبیعی و یک تسمه فلزی تیتانیومی است.

سیستم ابداعی مجهز به زیرصفحه نیکل-نقره‌ای است و بسته به نوع ترجیح کاربر، ارتفاع را در واحدهای مختلف نشان می‌دهد. همچنین ذخیره نیروی این سامانه 65 ساعت گزارش شده و فرکانس آن نیز سه هرتز است. میزان ذخیره نیرو روی ساعت نمایش داده می‌شود.

آنچه فناوری ابداعی را جذاب می‌کند، ارتفاع‌سنجش مکانیکی‌اش است که حول دو کپسول ویژه ساخته شده است و این دو کپسول در پاسخ به تغییرات فشار هوا، منبسط و منقبض می‌شوند.

 

منبع :  خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :