موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع سیستم لمسی احضار پرستار در بخش مراقبت‌های ویژه توسط محققان کشور | موسسه پلکان

 

اختراع سیستم لمسی احضار پرستار در بخش مراقبت‌های ویژه توسط محققان کشور

 

اختراع سیستم لمسی احضار پرستار در بخش مراقبت‌های ویژه توسط مخترعان کشورعضو هیات علمی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موفق به اختراع سیستم احضار پرستار به صورت لمس انگشتی (finger touch) شد که پیام‌های اضطراری بیماران را به پرستار ارسال می‌کند.

 

 

 

 

 

سهیلا مژده، مخترع سیستم احضار پرستار با بیان اینکه سیستم زنگ اخبار از موارد ضروری مورد نیاز بیماران بستری در بیمارستان است گفت: در این سیستم در کنار هر تخت بیمار یک زنگ اخبار قرار دارد که در شرایط اضطراری و درخواست کمک از پرستار بخش، می‌تواند از آن استفاده کند.

وی با اشاره به مشکلات ارتباطی بیماران خصوصا در بخش مراقبت‌های ویژه که بیماران با تهویه مکانیکی، لوله تراشه و سایر وسایل کمکی تحت مراقبت هستند و امکان ارتباط آنها بسیار محدود است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهداف طرح شده برای این دستگاه، بهترین شکل پیاده‌سازی آن به صورت پانلی افقی و دارای علائم و تجهیزات است. پانل حاوی صفحه‌ای است که روی آن علائم معنی‌ دار به صورت سمبولیک رسم شده و توسط بیمار قابل انتخاب است.

به گفته مژده مخترع این سیستم با توجه به ضعف جسمانی بیمار این علائم حالت لمس انگشتی داشته و طبیعتا با تماس مناسب دست با هر علامت، پیغام مربوطه به صورتی مناسب به پرستاران اعلام می‌شود.

مژده تصریح کرد: علائم این سیستم به گونه‌ای است که بیماران نیز ارسال پیام را درک کرده و مطمئن می‌شوند که پیغام برای پرستار ارسال شده است.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :