موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

افزایش کمک هزینه نقدی اختراعات و کرسی های صندوق حمایت از پژوهشگران | موسسه پلکان

 

افزایش کمک هزینه نقدی اختراعات و کرسی های صندوق حمایت از پژوهشگران


ثبت اختراع-ثبت برند-ثبت علامت تجاری-ثبت طرح صنعتیرئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با بیان اینکه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از تمامی پژوهشگران اعم از دانشگاهی و غیر دانشگاهی حمایت می کند، یادآور شد: کمک هزینه تحقیقاتی برای کرسی های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از 30 میلیون تا 50 میلیون تومان و کمک هزینه اختراعات نیز از 22 میلیون تا 30 میلیون تومان افزایش یافته است.

 

 

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران خبر داد:

نصرالله ضرغام در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با بیان اینکه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از سال 1382 پایه گذاری شد، اظهار کرد: اساسنامه این صندوق را با الگوبرداری از بنیاد علم آمریکا تدوین کردیم.

وی با اشاره به اینکه اساسنامه بنیاد ملی نخبگان را با هدف شناسایی استعدادهای درخشان در هر سن، شغل و مکان از کشور تدوین کرده ایم، خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری وابسته به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور را با هدف توسعه پژوهش، تولید محصولات جدید و تجاری سازی آن ها ایجاد کرده ایم تا استعدادهای درخشان را جذب کنیم.

ضرغام با بیان اینکه فعالیت های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با 70 درصد فعالیت بنیادهای علمی کشورهای مختلف هم پوشانی دارد، تصریح کرد: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و بنیادهای علمی کشورهای مختلف در سیاست های کلان تفاوت هایی نیز دارند.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با تاکید بر اهمیت علم در سراسر جهان متذکر شد: ترکیه نهادینه کردن فرهنگ نگاه به علم را از مدارس آغاز کرده است، لذا ما نیز باید در کنار توسعه پژوهشی، تولیدات علمی نیز داشته باشیم که لازم و ملزوم یکدیگرند و در مقابل یکدیگر نیستند، ما در تولید علم نقش خوبی داریم، بخشی از سهم تولیدات علمی جهان متعلق به ماست.

وی با اشاره به کارکرد صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران تاکید کرد: کل پژوهشگران کشور در زمینه ها و رشته های مختلف می توانند پروژه های تحقیقاتی خود را در چارچوب اولویت های تحقیقاتی مشخص به صندوق ارائه دهند تا پروژه‌های آن‌ها در پروسه رقابتی بررسی شود و در صورت تایید مورد حمایت مادی و معنوی صندوق قرار گیرد.

ضرغام با بیان اینکه کار ما در صندوق پژوهش محور است، افزود: از نتایج تحقیقات ما تمامی سازما ن ها بهره مند می شوند و ما محدودیتی در این زمینه نداریم.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با بیان اینکه صندوق از 12 کارگروه تخصصی تشکیل شده است، تصریح کرد: کارگروه هایی همچون مطالعات علم و فناوری، تجاری سازی، اقلیم و آلودگی‌ها و گرمایش زمین و تغییر آب و هوا نیز مشغول فعالیت هستند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :