موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع اولین سلاح فلزی چاپ سه بعدی جهان با فرآیند پخت لیزر | موسسه پلکان

 

اختراع اولین سلاح فلزی چاپ سه بعدی جهان با فرآیند پخت لیزر


اختراع اولین سلاح فلزی چاپ سه بعدی  توسط مخترعین آمریکایییک شرکت آمریکایی اولین سلاح فلزی چاپ سه بعدی جهان را اختراع و آزمایش کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

این سلاح با استفاده از فرآیند پخت لیزر و فلزات پودر شده ساخته شده و اساس آن یک طراحی سلاح کلاسیک 1911 است.

کارشناسان چاپ سه‌بعدی طراح این سلاح عملکرد آنرا «زیبا» خوانده و مدعی شده‌اند که تاکنون توانسته 50 دور شلیک موفق را انجام دهد.

همه قسمت‌های این سلاح بجز فنرهای آن از پخت لیزری مستقیم فلز ساخته شده که بخشهای فلزی را از یک طراحی سه‌بعدی با انفجار پودر فلز بوسیله لیزر تولید می‌کند.

بدنه اصلی سلاح از 30 جزء از جنس فولاد ضد زنگ و آلیاژی موسوم به اینکونل در کنار فیبر کربن ساخته شده و دسته آن از نایلون است.

شرکت Solid Concepts مدعی است که فرآیند پخت لیزری فلز مورد استفاده آنها، یکی از دقیق‌ترین فرآیندهای تولید افزودنی در دسترس بوده و اینکه بخشهای چاپ سه بعدی از جزئیات بیشتر و خلل و فرج کمتر نسبت به اجزای با فرآیند تولید رایج برخوردارند.

در حالیکه ممکن است چشم انداز چاپ سلاحهای فلزی برای عده‌ای نگران‌کننده باشد اما سازندگان اظهار کرده‌اند که کار آنها کاملا قانونی است.

این شرکت مستقر در تگزاس قصد دارد از این فناوری برای چاپ بخشهای سلاحها استفاده کند.

طراحی سلاح 1911 از آن جهت انتخاب شد که بیشتر در مالکیت عمومی قرار داشته، بدین معنی که افراد با دستیابی به فناوری چاپ سه بعدی می‌توانند سلاح مشابهی را تولید کنند.

تجهیزات لازم برای تولید چنین سلاحی حدود 529 هزار پوند هزینه نیاز خواهد داشت.

این در حالیست که به گفته سازندگان، قصد آنها نمایش تولید ارزان و آسان سلاح نبوده بلکه می‌خواستند ثابت کنند که چاپ سه بعدی یک راه‌حل بادوام بوده و می‌تواند برای صنعت مدرن مورد استفاده قرار بگیرد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :