موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع «دیواره آتش» سخت‌افزاری توسط مخترعان و محققان ایرانی | موسسه پلکان

 

اختراع «دیواره آتش» سخت‌افزاری توسط مخترعان و محققان ایرانی

 

اختراع «دیواره آتش» سخت‌افزاری توسط مخترعان ایرانیمخترعین و محققان یک شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری کرمانشاه موفق به اختراع و طراحی دیواره آتش سخت‌افزاری و بومی‌سازی دانش فنی آن شدند.

 

 

 

 

 

 

آرش احمدی، عضو هیات علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی کرمانشاه و مدیر این پروژه در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: دیواره آتش از مهم‌ترین ابزار‌ها و نرم‌افزار‌های تدافعی اساسی برای حفاظت اطلاعات سیستم‌ها و شبکه‌های رایانه‌یی محسوب می‌شود.

به گفته‌ وی، دیواره آتش یکی از راه های محافظت سیستم از شبکه‌های غیرقابل اطمینان، ویروس‌ها و هکر‌ها است.

مدیر این پروژه خاطرنشان کرد: برخلاف تصور عمومی دیواره‌های آتش دارای ویژگی‌ها و امکانات متفاوتی هستند، البته هر دیواره آتش نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری مشمول تمام آنها نمی‌شود. در حال حاضر عملکرد فنی دیوار‌های آتش بسیار متنوع و گسترده شده است.

احمدی اظهار کرد: پیش از این نمونه‌های خارجی متنوع از دیواره آتش طراحی و در بازار عرضه شده است. این نرم‌افزار‌های امنیتی مطابق با همان سیستم‌های خارجی‌اند.

وی افزود: مهندسان ما در این شرکت دانش‌بنیان جهت بومی‌سازی و مطابق نمودن هرچه بیشتر این نرم‌افزار امنیتی با سیستم‌های داخلی به طراحی و ساخت دیواره آتش سخت‌افزاری اقدام کرده‌اند.

عضو هیات علمی دانشگاه رازی در خصوص مزایای دیواره آتش سخت‌افزاری اظهار کرد: این سیستم به سادگی قابل پیاده‌سازی است و سرعت بالایی دارد. توانایی پردازش و اداره‌کردن بسته‌های داده‌ها و پایش وب از ویژگی‌ها و مزایای دیواره آتش(فایروال) سخت‌افزاری است.

به گفته‌ وی، بومی‌سازی دیواره آتش سخت‌افزاری مهم‌ترین مزیت این سیستم است. هم چنین علاوه بر ویژگی‌ امنیتی و نگهبانی ویژگی دیگری به نام backdoor و یک بخش مدیریت شبکه یکپارچه نیز به این سیستم افزوده شده است.

احمدی در پایان گفت‌وگو تصریح کرد: دیواره آتش سخت‌افزاری طراحی شده در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد و پس از بررسی‌های همه‌جانبه وارد بازار می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :