موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

بازار کار کشور بايد درگیر جذب دانشگاهیان و نخبگان شود | موسسه پلکان

 

بازار کار کشور بايد درگیر جذب دانشگاهیان و نخبگان شود 

 

ثبت اختراع-ثبت برند-ثبت علامت تجاری-ثبت طرح صنعتیمعاون علمي و فناوري رئيس جمهور و هيات همراه با حضور در استان خراسان رضوي ضمن ديدار با مسئولان استان، از مجموعه هاي آموزشي، علمي و تحقيقاتي استان بازديد كرد.
 

 

 

 

 

 

به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری،‌ دكتر سورنا ستاري در سفر سه روزه  به استان خراسان رضوي با آیت اله سید احمد علم الهدی  عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهر مشهد ، علی رضا رشیدیان استاندار، سید صولت مرتضوی شهردار مشهد، روساي دانشگاه هاي استان و مديران شركت هاي دانش بنيان مستقر در دانشگاه فردوسي مشهد، پارك علم و فناوري و شهرك فناوری صنایع غذایی استان ديدار كرد.
دكتر ستاری روز پنج شنبه بيست و پنجم ارديبهشت ماه در دیدار  با استاندار خراسان رضوي با بیان اینکه اولویت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و بنیاد ملی نخبگان، توانمند سازی نخبگان و استعدادهاي برتر  است؛ گفت: این قشر باید بتوانند در جامعه مثمر ثمر بوده و ارزش افزوده ی فکری و اقتصادی ایجاد کنند.
وی افزود: یکی از اهداف ما ایجاد اشتغال برای قشر جوان و تحصیل کرده است؛ در واقع می خواهیم تمام بازار کار کشور را درگیر جذب دانشگاهیان و نخبگان کنیم و اين از طريق ايجاد و حمايت شركت هاي دانش بنيان است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر توسعه فعاليت شرکت های دانش بنیان، اظهاركرد: صاحبان این گونه شرکت ها علاوه بر حمایت های دولتی و استفاده از تسهیلات با کارمزد مناسب، و پایین از معافیت های مالیاتی و گمرکی نیز برخوردارند.
دكتر ستاری با اشاره به اجرایی شدن
قانون شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: امروزه مفاهیم جدیدی دراقتصاد مطرح شده و دنیا به سمت استفاده از اقتصاد دانش بنیان، در حرکت است که ما نیز باید بیشتر از گذشته در این مسیر گام برداریم و تلاش کنیم.
همچنين علی رضا رشیدیان در این دیدار با اشاره به ظرفیت های استان در حوزه ی صنعت و معدن، گفت: حدود شش هزار واحد صنعتی در استان فعال است که بیش از 90 درصد آن توسط بخش خصوصی مدیریت می شود.
وی با اشاره به وجود بیش از 300 هزار دانشجو در استان که تعداد قابل توجهی از آن ها در مقاطع تکمیلی مشغول به تحصیل هستند؛ خاطر نشان کرد: این مهم نشان دهنده ی اهتمام جوانان به فراگیری علم و دانش و زمینه ی بسیار مطلوبی جهت پرورش نخبگان است.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در راستای ایجاد اشتغال و توسعه ی پایدار تصریح کرد: با همکاری های به عمل آمده زمینه ی استقرار بنیاد نخبگان در استان فراهم شد که باید با بهره گیری از این امکان، نسبت به شناسایی استعدادها و به فعلیت رساندن توان های بالقوه ی جوانان تلاش کنیم.
رشیدیان خواستار تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه ها در راستای تربیت نیروی انسانی متناسب با نیاز بازار کار شد و گفت: در این راستا باید از ظرفیت بنیاد نخبگان استفاده شود.
وی افزود: حمایت از نخبگان و
تجاری سازی ایده ها با استفاده از منابع صندوق نوآوری از جمله مواردی است که همواره باید مورد توجه قرار داشته باشد. تمام حمایتهای لازم از دفتر بنیاد نخبگان خراسان رضوی صورت خواهد گرفت.
گفتني است ،‌در اين ديدار تعدادي از روساي دانشگاه ها و  مديران استان و برخي مديران شركت هاي دانش بنيان حضور داشتند.
در اين سفر دكتر ستاري را دكتر وطني معاون توسعه فناوري، دكتر شيخ الدين معاون نوآوري و تجاري سازي فناوري، دليري معاون توسعه مديريت و منابع، كرمي مشاور و رئيس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني،كاظمي مشاور و مديركل حوزه رياست همراهي مي كردند.

 

منبع : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :