موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ارائه فناوری تبدیل تمامی سطوح به صفحه لمسی توسط مخترعین | موسسه پلکان

 

ارائه فناوری تبدیل تمامی سطوح به صفحه لمسی توسط مخترعین

 

ارائه فناوری تبدیل تمامی سطوح به صفحه لمسی توسط مخترعینمخترعین و مهندسان قطعه نرم‌افزاری جدیدی را ارائه داده‌اند که هر سطحی را به صفحه لمسی تبدیل می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ubi (یو بی) قطعه‌ نرم‌افزاری است که با یک ویدیو پروژکتور، سیستم کینکت برای حسگر عمق ویندوز و یک PC دارای ویندوز 8 کار می‌کند، هر سطحی را به صفحه لمسی تبدیل می‌کند.

یو بی ای بر روی PC که ویدیوی پرتوافکن‌شده را ارائه می‌دهد، عمل می‌کند و با استفاده از ابزار ورودی حسی حرکتی Kinect متعلق به مایکروسافت، بر تصویر پرتوافکن‌شده نظارت می‌کند.

هر پروژکتور و هر سطحی (مانند سطح میز) تا زمانی که تصویر به اندازه کافی شفاف باشد، این عمل را انجام می‌دهد.

هنگامی که «یو بی» انگشت را ثبت می‌کند یا این که دست به داخل فریم می‌رود، به سادگی حرکت آن را که گویی حرکت انگشت بر روی بخش مشابه صفحه رایانه است، تقلید می‌کند.

به طور مثال، چنانچه کاربر به طور فیزیکی بر روی باکس ویژه‌ موجود بر روی دیوار پرتوافکن‌شده، انگشتش را حرکت دهد، «یو بی» به صورت دیجیتالی همان باکس را بر روی رایانه حرکت داده و موجب می‌شود که حرکت پرتوافکن‌شده با دست کاربر حرکت کند.

«یو بی» توسط «شرکت تعاملی یوبی» واقع در سیاتل و شریک مایکروسافت، طراحی شده و هم‌اکنون در چهار نسخه قابل‌دسترس است.

برنامه پایه که فقط امکان لمس تک‌انگشتی و یک تصویر پرتوافکن‌شده با اندازه بیش از 114 سانتی‌متر را می‌دهد، برای هر PC، صد و چهل و نه دلار به فروش می‌رود.

از سوی دیگر، نسخه Enterprise که لمس بیش از 20 انگشت یا دست و یک نمایشگر 254 سانتی‌متری را پشتیبانی می‌کند، هزار و 499 دلار فروش می‌رود.

سازمان‌های مختلفی طی سال‌های اخیر در تلاش برای طراحی نمایشگرهای تعاملی پراتوافکن‌شده بوده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :