موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ساماندهی و آمایش تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاهی | موسسه پلکان

 

ساماندهی و آمایش تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاهی

اختراع-ثبت اختراع-ثبت برند،ثبت طرح های صنعتیمعاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از برنامه ساماندهی و آمایش و پایش تجهیزات دانشگاهی خبر داد و گفت: این موضوع جزو اهداف و برنامه‌های اصلی وزارت علوم است.

به گزارش خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر وحید احمدی که در نشست خبری دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران سخن می‌گفت افزود: در راستای ساماندهی و آمایش و پایش تجهیزات آزمایشگاهی آمارهایی از تجهیزات و توانمندی‌های آزمایشگاه‌ها دریافت شده است.

وی ادامه داد: در این حوزه در ابتدا به دنبال منطقه‌یی کردن و تقویت نیازهای منطقه‌یی آزمایشگاه‌ها هستیم و در گام بعدی موضوع تقویت آزمایشگاه‌های ملی و در مرحله سوم بحث کمک به بخش خصوصی برای ورود به این موضوع را در نظر داریم.

احمدی با بیان این که سال 78، 180 میلیون دلار به صورت وام ارزی برای خرید تجهیزات به دانشگاه‌ها کمک شد، گفت: از آن زمان تاکنون تنها توانسته ایم 80 میلیون دلارتجهیزات به دانشگاه‌ها تزریق کنیم، این در حالی است که توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها رشد چشمگیری داشته است.

به گفته وی در حال حاضر دانشگاه‌های ما شدیدا دچار مشکل تجهیزات آزمایشگاهی هستند و این موضوع یکی از دغدغه‌های آنها به شمار می‌رود که با برنامه‌های ذکر شده درصدد رفع مشکلات موجود هستیم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم به برگزاری دومین نمایشگاه تجهیزات مواد آزمایشگاهی ساخت ایران اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه حداقل 107 میلیارد تومان کمک دولتی برای خرید تجهیزات به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی صورت می‌گیرد که در این میان سهم وزارت علوم، 30 درصد و سهم معاونت 40 درصد است و 30 درصد نیز خود دانشگاه‌ها باید اعتبار قرار دهند.

احمدی تقویت بنیه‌ی ساخت و تامین نیازهای علمی و فناوری دانشگاه‌ها را دو هدف اصلی نمایشگاه ذکر شده عنوان کرد.

وی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه‌ میان معاونت علمی و وزارت علوم جهت افزایش صادرات محصولات خبر داد و گفت: امیدواریم در پی این تفاهم‌نامه بتوان صادرات محصولات دانش بنیان را توسعه داد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اضافه کرد: همچنین تفاهم‌نامه‌ دیگری میان وزارت علوم و معاونت علمی جهت ایجاد آزمایشگاه‌های ملی نیز منعقد شده است که در اولین گام اساسنامه آزمایشگاه ملی علوم شناختی منعقد شده است.

احمدی به جلسات مشترک معاونت علمی و وزارت علوم اشاره و در پایان اظهار امیدواری کرد که این جلسات و تفاهم‌نامه‌ها بتوانند در جهت هم‌افزایی بیشتر فعالیتهای این دو بخش کمک کند.

دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از فردا تا دهم اردیبهشت ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۳
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :