موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

مبتکران و محققان ایرانی دوازده قلم داروی جدید ساخته اند | موسسه پلکان

 

مبتکران و محققان ایرانیدوازده قلم داروی جدید ساخته اند

 

 

محققان و مبتکران ایرانی 12قلم داروی جدید ساخته اند

12 قلم داروی جدید که عمده آنها مربوط به درمان‌های سرطانی هستند،یکشنبه با حضور دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور رونمایی می‌شوند.

 

 

 Bortezomib ، Cytarabine، Capecytabine، Erlotinib، Vorinostat از جمله داروهای ضدسرطانی هستند که فردا رونمایی خواهند شد.

داروی Bortezomib در درمان multiple myeloma ,mantle cell lymphoma، داروی Cytarabine در درمان سرطان خون، داروی Capecytabine در درمان سرطان کولن و متاستاز سرطان پستان، داروی Erlotinib در درمان سرطان ریه و داروی Vorinostat در درمان Sézary syndrome,recurrent glioblastomamultiforme, non-small-cell lung cancer,myelodysplastic syndromesHIV T-Cells reduction مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین داروی «ایرینوتکان هیدروکلرید تری هیدرات» با نام تجاری(Camptosar(Campto با قابلیت درمان سرطان متاستاتیک کولورکتال از دیگر داروهای جدیدی است که فردا رونمایی می‌شوند.

یکی دیگر از داروهای جدید ایرانی هم «سترورلیکس استات» است که برای القای باروری در درمان نازایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولید این دارو با نام تجاری Serono تاکنون در انحصار یک شرکت خارجی بوده است.

از دیگر داروهای جدید قرص «وارفارین سدیم» از عوامل ضدانعقادی است که از طریق مهار ساخت فاکتورهای انعقادی در کبد و در مسیر وابسته به ویتامین K اثر خود را اعمال می‌کند. این دارو برای پیشگیری از آمبولی در بیمار روماتیسمی قلب و فیبریلاسیون دهلیزی، پیشگیری از تشکیل لخته پس از نصب دریچه‌های مصنوعی قلب مصرف می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :