موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع ویلچر شنی‌دار با ساختار موتور سیکلت در کشور | موسسه پلکان

 

اخترا

ع  ویلچر شنی‌دار با ساختار موتور سیکلت در کشور     

 

 

ویلچر شنی‌دار با ساختار موتور سیکلت برای معلولین و جانبازان با توانایی عبور از موانع اختراع شد.

محمدرضا میرزاده، مخترع این ویلچر در گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: هدف از طراحی این ویلچر، آسایش معلولان و حل مشکلات حرکتی آنها جهت عبور از موانع است که این مساله در روحیه معلولان بسیار تاثیرگذار است.

وی در خصوص مزایا و توانایی‌های ویلچر ساخته شده اظهار کرد: ویلچر شنی‌دار با ساختار موتورسیکلت قادر است از تمام موانع از جمله پله‌ها، جوی‌ها، شیارها به عرض 50 سانتی‌متر به راحتی عبور کند. همچنین با داشتن صندلی خودکار، معلول شیب‌ها را حس نمی‌کند.

به گفته میرزاده، این ویلچر در صورت نبودن موانع مانند یک وسیله نقلیه موتوری عمل می‌کند و با سرعت 12 کیلومتر بر ساعت می‌تواند مسافتی طولانی را طی کند.

این مخترع در خصوص مشخصات فنی این ویلچر خاطرنشان کرد: ویلچر ساخته شده مجهز به چرخ لاستیکی و شنی (چرخ مخصوص در تانک‌ها که می‌تواند از موانع عبور کند) و دارای چهار دنده اتوماتیک است.

میرزاده در پایان گفت‌وگو با بیان این که «قیمت تمام شده برای نمونه اولیه سه میلیون تومان است» تصریح کرد: در ایران ویلچر از خارج از کشور تامین می‌شود. این نمونه منحصر به فرد برای اولین بار است با این ویژگی‌ها طراحی و ساخته شده است. تولید تجاری این ویلچر برای کشور از نظر اقتصادی ارزآوری بسیاری دارد ولی متاسفانه به دلیل حمایت نشدن از سوی سازمان بهزیستی و دولت این ویلچر به تولید و تجاری سازی تا کنون نرسیده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :