موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

آمار اختراعات ثبت شده محققان دانشگاه امیرکبیردر حوزه نانو | موسسه پلکان

 

آمار اختراعات ثبت شده محققان دانشگاه امیرکبیردر حوزه نانو

 

آمار اختراعات ثبت شده در دانشگاه امیر کبیربه گزارش خبرنگار مهر، دکتر فاطمه گوهرخیر در اختتامیه سومین مسابقه ملی نانو فناوری، انتقال دانش فنی نانو به صنایع مختلف کشور، تبدیل ایده به محصول و ارزش افزوده و برقرار ارتباط به موسسات پژوهشی را از اهداف توسعه نانو فناوری در این دانشگاه ذکر کرد و افزود: توسعه این فناوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دو حوزه آموزشی و پژوهشی است.

 

 

 

مدیر گروه آموزشی نانو فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه در بخش آموزشی، اظهار داشت: در بخش آموزشی اقدام به ایجاد رشته‌های مهندسی پلیمر و رنگ، مهندسی شیمی گرایش نانو تکنولوژی و سازه‌های نانو لیفی در سطح کارشناسی ارشد و رشته نانو تکنولوژی در مقطع دکتری شد.

وی با اشاره فعالیت‌های این دانشگاه در حوزه پژوهشی، به بیان رشد علمی دانشگاه امیرکبیر پرداخت و یادآور شد: تا نیمه اول سال 91 تعداد پایان نامه‌های این دانشگاه در حوزه نانو فناوری بالغ بر 1046 پایان نامه می‌شود که بیشترین تعداد پایان نامه‌ها مربوط به دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ است.

گوهرخیر، تعداد اختراعات ثبت شده این دانشگاه در حوزه نانو فناوری را 177 مورد دانست و ادامه داد: بیشترین تعداد اختراعات ثبت شده مربوط به دانشکده مهندسی نساجی با 40 اختراع می‌شود.

به گفته وی تعداد اخترعات ثبت شده در دانشکده شیمی 38 مورد، دانشکده مهندسی پزشکی 34 مورد، مهندسی پلیمر 20 اختراع و دانشکده مهندسی معدن 20 اختراع ذکر کرد.

وی همچنین با اشاره به تعداد قراردادهای ثبت شده در حوزه نانو فناوری این دانشگاه اضافه کرد: بیشترین تعداد قراردادها مربوط به دانشکده مهندسی پلیمر با 10 قرار داد می‌شود پس از آن پژوهشکده فناوری نانو 4 قرار داد، پژوهشکده مهندشی علوم و فناوری مهندسی نانو 3 قرار داد و دانشکده مهندسی شیمی 3 قرار داد ثبت شده دارد.

مدیر گروه آموزشی نانو فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر به امکانات آزمایشگاهی این دانشگاه اشاره و خاطر نشان کرد: آزمایشگاه اپتیک و لیزر، پیل سوختی، نانو بایو متریال، نانو پلیمر، فرآیند غشایی، اندازه گیری ذرات نانو با لیزر و آزمایشگاه پوشش دهی چرخشی از جمله امکانات آزمایشگاهی دانشگاه امیرکبیر است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :