موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

موفقیت مبتکران و پزوهشگران در ساخت نخستین اسکنر اشعه ایکس قابل حمل | موسسه پلکان

 

موفقیت مبتکران  و پژوهشگران در ساخت نخستین اسکنر اشعه ایکس قابل حمل

 

اختراع اسکنر اشعه ایکسبه گزارش گروه اخبارعلمي ايرنا از پايگاه سانتفيك، اين اسكنر اشعه ايكس، قابل حمل و داراي قابليت تصويربرداري از كانتينرها و ساختمان‌هاي دربسته است. 


 

 

 

 

 

 

اين اسكنر منحصر به فرد كه متشكل از يك دوربين ميني‌مكس (سرنام / مخفف / عبارت Miniature, Mobile, Agile, System) و يك منبع توليد اشعه ايكس با استفاده از پليمرهاي فلزي و بسيار سبك و كم هزينه است و امكان نمايش همزمان تصاوير حاصل از عكس‌برداري با اشعه ايكس را فراهم مي‌كند.
هزينه بالا و ابعاد بزرگ تجهيزات عكس‌برداري با اشعه ايكس دو مورد از موانع بسيار مهمي محسوب مي‌شوند كه تا كنون امكان استفاده از اين فناوري را محدود كرده‌اند.
اين اسكنر جديد به عنوان جايگزيني براي سيستم‌هاي بزرگ و گران قيمت فعلي است كه به صورت تجهيزات منصوب در ساختمان‌ها براي بازرسي امنيتي با استفاده از اشعه ايكس به كار مي‌روند.
اين اسكنر با وزني كمتر از ۵/۲ كيلو گرم، كاربردهاي متعددي از جمله بازرسي امنيتي در كارخانه هاي صنعتي، بنادر و فرودگاه‌ها، تصويربرداري پزشكي و راديوگرافي دارد.
اين ابزار پيشرفته براي اولين بار در كنفرانس سازمان بين‌المللي انرژي اتمي با موضوع امنيت هسته‌اي معرفي شد. اين كنفرانس از اول تا پنجم ماه جولاي ( ۱۰ تا ۱۵ تيرماه ) در شهر وين اتريش برگزار شد. يك كاربرد بسيار مهم اسكنرهاي اشعه ايكس، انجام بازرسي امنيتي در مراكز هسته‌اي است.

 

منبع :خبرگزاری ایرنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :