موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

موفقیت مبتکران در کشف حداقل 320 هزار میکروب ناشناخته مرگبار در اطراف پستانداران | موسسه پلکان

موفقیت مبتکران  در کشف حداقل 320 هزار میکروب ناشناخته مرگبار در اطراف پستانداران 

 

 موفقیت مبتکران  در کشف حداقل 320 هزار میکروب ناشناخته پژوهش جدید مبتکران و محققان دانشگاه کلمبیا نشان داده که احتمالا حداقل 320 هزار ویروس مرگبار در اطراف پستانداران وجود دارد که در انتظار کشف هستند.

 

 

 

 

به گفته محققان، شناسایی این بیماری‌های ویروسی بویژه نمونه‌های قابل انتشار در میان انسان می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های همه‌گیر در آینده کمک کند.

طبق برآورد دانشمندان، این کار می‌تواند هزینه‌ای بالغ بر شش میلیارد دلار به همراه داشته باشد اما تنها کسری از هزینه مقابله با یک بیماری همه گیر بزرگ خواهد بود.

نزدیک به 70 درصد ویروسهایی که انسان را آلوده می‌کنند مانند اچ‌آی‌وی، ا‌بولا و سندرم جدید تنفسی شرق میانه از حیات‌وحش نشات گرفته‌اند؛ اما تاکنون ارزیابی مقیاس مشکل بوده است.

برای بررسی بیشتر، محققان آمریکایی و بنگلادشی به مطالعه گونه‌هایی از خفاش موسوم به روباه پرنده پرداختند.

این حیوان ویروس نیپا را با خود همراه داشته که در صورت انتشار در میان انسانها کشنده است.

دانشمندان با بررسی 1897 نمونه بدست آمده از خفاشها توانستند میزان عوامل بیماری‌زای دیگری که این حیوان با خود حمل کرده را ارزیابی کنند.

آنها نزدیک به 60 ویروس مختلف را شناسایی کردند که بیشتر آنها تاکنون دیده نشده‌اند. محققان سپس این آمار را برای تمام پستانداران شناخته‌شده ملاک قرار داده و نتیجه‌گیری کردند که حداقل 320 هزار ویروس وجود داشته که هنوز شناسایی نشده‌اند.

به گفته محققان، شناسایی تمام این میکروبها برای حفظ یک گام جلوتر از بیماریهایی که می‌توانند به خطری برای سلامت انسانها تبدیل شوند، ضروری است.

یک پژوهش مرتبط موسوم به «پیش‌بینی» تاکنون توانسته 240 ویروس جدید را در مناطقی شناسایی کند که انسانها و حیوانات از تماس نزدیکتری با هم برخوردارند.

این پژوهش در مجله mBio منتشر شده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :