موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

بررسی مبتکران و محققان در ساخت رایانه‌های زنده با کپک لجن | موسسه پلکان

 

بررسی مبتکران و محققان در ساخت رایانه‌های زنده با کپک لجن

 

مبتکران در ساخت رایانه هاب ااستفاده از کپک لجنمبتکران و محققان دانشگاه وست‌انگلند در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه ممریستورها می‌توانند شیوه محاسباتی را به ویژه با استفاده از کپک‌های لجن تغییر دهند.

 

 

 

 

 

هنگامی که برق از خلال یک ممریستور در یک جهت جاری می‌شود، مقاومتش افزایش می‌یابد اما زمانی که جریان در جهت مخالف جریان دارد، مقاومت آن کاهش می‌یابد.ویژگی کلیدی ممریستورها در این است که هنگامی که جریان برق پس از قطع‌شدن دوباره آغاز می‌شود، ارزش مقاومتی را که زمان غیرفعال‌شدن داشتند، بازمی‌یابند.

بنابراین، به این دلیل که ممریستورها موقعیتی را که هنگام خاموش‌شدن داشتند، به خاطر می‌آورند، یک رایانه می‌تواند درست به حالتی بازگردد که هنگام خاموش‌شدن در آن قرار داشت.ممریستورها هنوز وجود خارجی ندارند اما کپک لجن آن طور که محققان مدعی‌اند، نسخه‌ای زنده از این مفهوم است.

دانشمندان مدعی‌اند که کپک لجن گامی مهم برای چگونگی ساختن ممریستورهاست و این که استفاده از کپک لجن شیوه‌ای ارزان‌تر و سبزتر برای ساخت مدارهاست.مزایای رایانه‌های زنده کوچک‌تر بودن، ارزان‌بودن در ساخت و خودتعمیرکردن آن‌هاست.

دانستن این نکته که کپک‌های لجن چگونه مشکلات بهینه‌سازی را حل می‌کنند، یا این که چگونه به طور متنوعی از ماژول‌های یونی –شیمیایی استفاده می‌کنند، دیدگاه‌های مهمی را در بسیاری از جنبه‌های زندگی وارد می‌کند.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :