موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

کاهش درد بعد از عمل جراحی با دستگاه کنتراست تراپی اختراع محققان کشور | موسسه پلکان

 

کاهش درد بعد از عمل جراحی با دستگاه کنتراست تراپی اختراع محققان کشور


کاهش درد بعد از عمل جراحی با دستگاه کنتراست تراپی اختراع محققان کشورمحققان مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی قزوین موفق به اختراع دستگاه کنتراست تراپی (سرما درمانی و گرما درمانی) شدند.

 

 

 

 

دکتر انسیه رشوند، دانش آموخته رشته دندانپزشکی عمومی دانشکده دندانپزشکی قزوین و مهندس مصطفی جعفری مطلق، کارشناس برق و الکترونیک و از مخترعان جوان و فعال در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی قزوین، موفق شدند در مهر ماه امسال گواهینامه ثبت سه اختراع خود را دریافت کنند.

یکی از این اختراعات دستگاه کنتراست تراپی (سرما درمانی و گرما درمانی) است که عملکرد آن تولید گرما و سرما است و می‌تواند به طور متناوب سرما و گرما تولید کرده و به وسیله پد به بیمار منتقل کند. این دستگاه در موارد زیادی مانند بعد از انجام عمل جراحی و فیزیوتراپی، برای کاهش درد بیمار کاربرد دارد.

دیگر اختراع این محققان جوان، ماساژور تولید کننده امواج مکانیکی جهت دار است که با توجه به وجود ماساژورهای ویبره در بازار و عدم همخوانی با ماساژ واقعی، به گونه‌ای طراحی شده که توان ایجاد امواج مکانیکی بر روی محل ماساژ دارد تا آن را به شبیه‌ترین حالت ماساژ نزدیک کرده و فرد بتواند یک ماساژ واقعی‌تر را تجربه کند.

سومین اختراع نیز با عنوان کریر ترموالکترونیک فرآورده‌های خونی، دارویی و بیولوژیک با قابلیت سرمایش و گرمایش به ثبت رسیده که منجر به رفع نقص کریرهای قبلی شده و این توان را دارد که دمای مورد نظر فرآورده را تأمین و حفظ کرده و تغییرات مکانی و بازکردن درِ کریر، تأثیری بر روی دمای داخل آن نمی‌گذارند. قطعه کم وزن و کم حجم الکترونیکی تعبیه شده در این کریر، وظیفه ایجاد دمای متعادل و مورد نیاز را برای حمل و نقل راحتتر دارد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :