موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

هفتمین همایش ملی نخبگان جوان برگزار می‌شود | موسسه پلکان


هفتمین همایش ملی نخبگان جوان برگزار می‌شود


هفتمین همایش ملی نخبگان جوان برگزار می‌شودگردهمایی هزار و 100 نفر از استعدادهای برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در هفتمین همایش ملی نخبگان جوان، صبح سه شنبه 16 مهرماه جاری با سخنرانی رییس جمهور آغاز می‌شود.

 

 

 

 

دکتر آریا الستی، معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان گفت: این همایش با شعار «امید به تحقق حماسه اقتصادی با تدبیر نخبگان» طی روزهای 16 تا 18 مهرماه در محل سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود. دیدار با مقام معظم رهبری، برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوع دستاوردهای نوین علم در ایران، جایگاه جهانی ایران در علوم، نواوری در علوم و فلسفه و انسان شناسی با حضور جمعی از نخبگان برنده جایزه علامه طباطبایی، برپایی نمایشگاه دستاوردهای بنیادهای نخبگان استانی و بازدید‌های علمی و فرهنگی از جمله برنامه‌های سه روز همایش ملی نخبگان جوان است.

وی خاطرنشان کرد: هسته اولیه همایش‌های سالانه نخبگان جوان از دیدارهای سالانه نخبگان با مقام معظم رهبری از قبل از تشکیل بنیاد ملی نخبگان شکل گرفته که هر ساله در شهریور یا مهرماه برگزار می‌شود و پیشنهاد تشکیل بنیاد ملی نخبگان هم در همین دیدارها مطرح شد. پس از تشکیل بنیاد، این همایش‌ها هر سال حول دیدار نخبگان و استعدادهای برتر با رهبر معظم انقلاب تداوم یافته که در برخی سال‌ها امکان گفت و شنود با اعضای هیات دولت، صاحبان صنایع و .... فراهم شده است. عمده برنامه امسال، دیدار مستقیم استعدادهای برتر جوان شرکت کننده در همایش با 20 تن از نخبگان برنده جایزه علامه طباطبایی است که عمدتا در میان سالی و بالاتر هستند.

الستی تصریح کرد: استعدادهای برتر شرکت کننده در هفتمین همایش ملی نخبگان جوان که از بین حدود هزار و 800 متقاضی پذیرفته شده اند، روز چهارشنبه با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت که طی این دیدار حدود هفت تا 12 نفر از آنها نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را در زمینه های مختلف در حضور ایشان مطرح خواهند کرد. فرایند انتخاب این افراد از مدت‌ها قبل با درخواست ارسال نظرات نخبگان به دبیرخانه همایش و انعکاس این نظرات به سایر شرکت کنندگان و انتخاب 50 و در نهایت 30 نفر از ارائه دهندگان نظرات برتر انجام شده تا از این فرصت به بهترین نحو برای طرح مستقیم دیدگاه‌های نخبگان در حضور رهبر معظم انقلاب استفاده شود.

وی تاکید کرد: بنیاد ملی نخبگان هیچ گونه اعمال نظر و دخالتی در دیدگاه های نخبگان نداشته و صرفا پیشنهادها و قیود و تناسبهایی مثل تنوع سن و رشته های تحصیلی سوال کنندگان را مد نظر دارد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :