موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

مبتکران کشور نخستین رادارهای هواشناسی بومی را ساختند | موسسه پلکان

 

مبتکران کشور نخستین رادارهای هواشناسی بومی را ساختند

 

 

 مبتکران کشور نخستین رادارهای هوشمند هوایی را ساختندنخستین نمونه رادارهای هواشناسی بومی جهت تشخیص وضعیت باروری ابرها در کشور به زودی رونمایی می‌شود.

 

 

 

دکتر داداش‌زاده، دبیر ستاد فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به ساخت یک نمونه رادار هواشناسی جهت تشخیص وضعیت باروری ابرها گفت: این نمونه رادار هواشناسی بومی برای نخستین‌بار در مجموعه‌ هواشناسی کشور نصب شده و به زودی رونمایی می‌شود.

وی افزود: به دلیل تحریم‌های موجود، طی دو سال اخیر حمایت‌های زیادی در زمینه ساخت رادارهای هواشناسی توسط ستاد صورت گرفته است. با حمایت‌های موجود در حال حاضر یکی از رادارهای هواشناسی ساخت داخل تولید و در کشور نصب شده و مورد استفاده قرار گرفته که به زودی این رادار رونمایی و طی آن جزئیات رادار اعلام خواهد شد.

داداش زاده ادامه داد: بسیاری از رادارهایی که در کشور وجود دارند از خارج کشور وارد شد‌ه‌اند که در این راستا برای اولین بار یک نمونه رادار که می‌تواند وضعیت باروری ابرها را تشخیص دهد در کشور ساخته شده است.

وی افزود: پس از رونمایی رادارهای اولیه هواشناسی، در گام دوم نسخه‌های بعدی رادارهای هواشناسی را نیز تولید خواهیم کرد و در نسل‌های بعدی رادارهای هواشناسی، به این موضوع پرداخته می‌شود که قطرات موجود در ابرها از چه جنسی (برف، تگرگ و غیره ) هستند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :