موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اعلام فراخوان نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری | موسسه پلکان

 

اعلام فراخوان نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری

 

مشاور معاون علمي و فناوري رئيس جمهور و رئيس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از  آغاز فراخوان ارسال آثار به جشنواره رسانه، علم و فناوري خبرداد.

پرويز كرمي در گفت‌وگو با خبرنگار این مركز، با اعلام این مطلب گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره رسانه، علم و فناوری تا پانزدهم تیرماه است .

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: تبيين اهميت و جايگاه علم و فناوري در پيشرفت كشور،گسترش كمي و ارتقاء كيفي سطح محتوا و مطالب رسانه‌اي در ارتباط با موضوعات علم و فناوري، جهت‌دهي رسانه‌ها در راستاي مسئله‌ها و اولويت‌هاي نظام علم و فناوري كشور، افزايش انگيزه در فعالان رسانه‌اي براي ترويج و پوشش و انعكاس مطلوب موضوعات علمي، فناوري و نوآوري و ترويج علم از جمله اهداف برگزاري جشنواره به شمار مي رود.

به گفته وي انعكاس دستاوردهاي علمي و فناوري كشور در رسانه‌ها (شنيداري، ديداري، مكتوب و مجازي)، علاوه بر اينكه باعث اميدآفريني و ايجاد تحرك بيشتر در سطح كشور مي‌شود، افزايش انگيزه فعالان اين حوزه و ترویج گفتمان علم و فناوری در جامعه را در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نيز به دنبال خواهد داشت.

مشاور معاون علمي و فناوري رئيس جمهور تصريح كرد: با توجه به رشد و توسعه جهشی کشور در حوزه علم و فناوری و در راستاي راهبردهاي كلان نقشه جامع علمي كشور و كمك به تثبيت گفتمان علم و فناوري در جامعه و تاكيد راهبردكلان شماره 2 اين نقشه مبني بر توجه به علم و تبديل آن به يكي از گفتمان هاي اصلي جامعه و ايجاد فضاي مساعد و مولد علم و فناوري بر مبناي آموزه هاي اسلامي در صورت توليد آثار رسانه‌اي قوي، تأثيرگذاري اين آثار، ضمن كمك به شكوفايي علمي كشور  و ترويج علم، فناوری و نوآوری، ساير ملل و كشورها را نيز در بر خواهد گرفت كه اين مسئله به الهام‌بخشي و الگوسازي در سطح منطقه و جهان كمك بسياري خواهد كرد.

وي افزود: همچنين در كنار طرح دستاوردها و اقدامات مثبت ، انعكاس دقيق و عالمانه چالش‌ها و مشكلات موجود در نظام علم و فناوري كشور، توچه به موضوعاتی همچون تجاری سازی ایده تا محصول، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و تشکیل، تولید و صادرات محصولات شرکتهای دانش بنیان به حل اين مشكلات نيز كمك شاياني خواهد كرد.

دبيركل جشنواره رسانه ، علم و فناوري با اشاره به فرمایشات نوروزی رهبر فرزانه انقلاب و با بيان اينكه در نقشه جامع علمي كشور (اقدام ملي 9، 10 و 11 ذيل راهبرد كلان 2) بر ايجاد جشنواره اي براي حمايت از توليدات رسانه‌اي در ارتباط با علم و فناوري تأكيد شده است،تصريح كرد: بر اين اساس معاونت علمي و فناوري رييس‌جمهور آيين نامه اي براي برگزاري جشنواره رسانه، علم و فناوري را در راستاي فعاليت هاي فرهنگ ساز  و جريان ساز خود، جهت اجرا تصويب و ابلاغ كرده است.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان در خصوص ویژگی آثار ارسالی به جشنواره گفت: منظور از  علم و فناوری حوزه فناوری های راهبردی اولویت دار مطابق نقشه جامع علمی کشور است و منظور از رسانه در این جشنواره رسانه های اطلاع رسانی و ترویجی و عمومی  است و رسانه های علمی و پژوهشی و تخصصی در حوزه این جشنواره قرار نمی گیرد.

کرمی ادامه داد: متن فراخوان جشنواره از طریق مراجعه به سایت    www.mf.isti.ir در دسترس روزنامه نگاران سراسر کشور قرار دارد و همکاران مطبوعاتی و نیز همکاران عزیزمان در رسانه ملی و صداوسیمای استانها می توانند با مراجعه به این سایت، نسبت به تکمیل فرم فراخوان و ارسال آن به همراه آثار خود به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران، خیابان شهید استاد نجات اللهی، بین چهار راه سپند و کلانتری، شماره 162 غربی اقدام کنند.

رئییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری افزود: بخش هاي مسابقه جشنواره رسانه، علم و فناوری شامل رسانه های مکتوب اعم از نشریات و خبرگزاری ها( خبر،  گزارش، یادادشت و سرمقاله، عکس) رسانه های دیداری( تله فیلم، مستند، میزگرد و گفتگو محور و گزارش)و رسانه های شنیداری(مستند گزارشی، برنامه گفتگو محور) است.

به گفته دبیرکل این جشنواره  بر اساس این فراخوان علاقمندان باید آثار خود در بخش های اعلام شده که در فاصله زمانی فروردین سال 90 به بعد تولید یا منتشر است تا 15 تیرماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مشاور معاون علمي و فناوري رئيس‌جمهور در پايان از خبرنگاران و فعالان حوزه علم و فناوري دعوت به عمل مي آورد تا براي برگزاري هر چه بهتر و باشكوه اين جشنواره  آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

گفتنی است، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن دبیرخانه ی جشنواره در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شماره 83532047 و یا با پست الکترونیکی  mf@isti.ir ارتباط برقرار کنند.

 

منبع: http://www.isti.ir

 

نوشته شده توسط محمد علی میرزابابایی در تاریخ پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :