موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ثبت اختراعی با موضوع سنتز نقاط کوانتومی | موسسه پلکان

 

ثبت اختراعی با موضوع سنتز نقاط کوانتومی

شرکت مواد کوانتومی (Quantum Materials Corp) اخیرا اختراعی درباره روش سنتز نقاط کوانتومی چهارپایه به ثبت رسانده است. با این روش می‌توان کنترل زیادی روی ابعاد، جنس و ویژگی‌های ساختاری نقاط کوانتومی چهارپایه داشت.

 
براساس قانون کاشا که در دهه 1950 ارائه شد، اگر یک منبع نور، مولکولی را برانگیخته کند آن مولکول پرتو منفردی را نشر خواهد داد. در سال 2011 یک گروه تحقیقاتی از آزمایشگاه ملی برکلی در لورنس موفق شد با استفاده از نقاط کوانتومی چهار پا قانون کاشا را نقض کند به طوری که به جای نشر یک پرتو، دو پرتو مختلف از موکول منتشر شود. دلیل این پدیده آن است که نقاط کوانتومی چهار پا از بخش‌های متفاوتی نور را نشر می‌دهد به طوری که مرکز نقاط کوانتومی یک طول موج و بازوهای آن طول موج دیگری را نشر می‌دهند. این یافته محققان منجر به پدیدار شدن پتانسیل‌های مختلف در حوزه اپتیک و نانوزیست فناوری شد.

شرکت مواد کوانتومی (Quantum Materials Corp) نقاط کوانتومی چهارپا را به بازار عرضه کرده است تا محققانی که قصد دارند از این مواد برای نشر دوگانه استفاده کنند بتوانند با خرید این محصول تحقیقات خود را انجام دهند. حسگرهای نقاط کوانتومی چهارپا نیز قادراند این نشر دوگانه را حتی در مقادیر بسیار کم شناسایی کنند. نانوپیمایش‌گرهای ساخته شده توسط این شرکت می‌تواند به عنوان ابزاری برای رصد فرآیندهای زیست‌شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. 

شرکت مواد کوانتومی موفق به ثبت اختراعی در حوزه شده است در این اختراع روش سنتز این نقاط کوانتومی با کنترل بسیار بالا درج شده است به طوری که می‌توان ابعاد، ترکیب شیمیایی، طول بازوها و ضخامت بازوهای نقاط کوانتومی چهارپایه را به راحتی کنترل کرد. این که می‌توان با این روش ویژگی‌های نقاط کوانتومی را با دقت بالایی تنظیم کرد به محققان این امکان را می‌دهد تا نشر نور از این نقاط را تحت کنترل داشته باشند.

دیوید دودره مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت می‌گوید مفتخریم که تنها شرکتی هستیم که می‌تواند نقاط کوانتومی چهارپایه را در مقیاس صنعتی تولید کند. ما قادریم نیازهای مشتریان را پاسخ داده و محصولاتی با کیفیت بالا در مقیاس تجاری تولید کنیم. شرکت مواد کوانتومی دفتر جدیدی در استارپارک واقع در سن مارکوس افتتاح کرده است.

بیشترین استفاده از نقاط کوانتومی چهارپایه در صنعت الکترونیک قابل چاپ، LED و پیل‌های خورشیدی است. شرکت مواد کوانتومی درصدد است تا سهم بیشتری از این بازار 100 میلیون دلاری را به خود اختصاص دهد.
 
 
نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :