موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

سيستم هوشمند کنترل سوخت و حرارت زمان ايمني بخاري گازي | موسسه پلکان

 

سيستم هوشمند کنترل سوخت و حرارت زمان ايمني بخاري گازي

 

دانشجوي مبتکر ايراني،  موفق به طراحي سيستم هوشمند تمام خودکار کنترل سوخت و حرارت زمان ايمني براي بخاري گازي شد. محمدحسن اسعدي خليلي، دانش آموخته دانشگاه آزاد در گفت وگو با ايسنا، گفت: دسترسي سخت براي تنظيم، در دسترس نبودن براي معلولان حرکتي، کهنسالان و بيماران، افزايش مصرف سوخت، نداشتن کنترل زماني، خطر انفجار بعد از نشت گاز سي ان جي، احتمال دستکاري توسط کودکان، تنظيم حدسي و گماني شير توسط شخص، نداشتن دماي استاندارد در محيط زندگي، نداشتن سنسور مونواکسيدکربن و قطع سوخت موقع افزايش اين گاز و نداشتن کنترل از راه دور از جمله مشکلات و معضلات بخاري هاي متداول محسوب مي شود.

وي با بيان اينکه سيستم هوشمند تمام خودکار بخاري هاي گازي، مشکلات بخاري هاي فعلي را برطرف کرده است، تصريح کرد: بهينه سازي مصرف سوخت، کنترل آسان، کنترل گازهاي کشنده، قفل کودک، کنترل زماني سيستم، کنترل از راه دور، هوشمند و تمام خودکار بودن سيستم و سازگاري با اقليم هاي مختلف از جمله مزاياي اين سيستم است.

اسعدي خاطرنشان کرد: قطعات اين دستگاه شامل سنسور دما، سنسور CO2، سنسور رطوبت و کنترل از راه دور دستگاه مادر است. وي درباره کاربرد اين سيستم ادامه داد: به طور مثال با نصب شير برقي به جاي شير اطمينان يا دستي در بخاري هاي فعلي و به دنبال آن نصب سنسورهاي دما، مونواکسيد کربن و رطوبت در جاي مناسب و اتصال فيش هاي آن به دستگاه مادر و روشن کردن دستگاه، اين سيستم اطلاعات ارسالي از سنسورها را پردازش و درصد باز يا بسته بودن دقيق شير برقي را کنترل مي کند. اسعدي درباره کاربرد تايمر يا زمان سنج سيستم هوشمند تمام خودکار در کنترل سوخت و حرارت زمان ايمني براي بخاري گازي تصريح کرد: در اين مرحله با توجه به برنامه ريزي شخصي و طبق ساعت ورود به منزل مي توانيم يک تا ۷ ساعت قبل از ورود، بخاري را براي گرم کردن محيط تنظيم کنيم تا استارت کند و بايد بعد از ورود به منزله دکمه ورود به منزل را فعال کرد. در غير اين صورت اگر بنا به هر دليل و مشکلي به منزل نيامديم دستگاه به صورت خودکار، ۸ ساعت پس از زمان استارت خاموش مي شود.

به گفته وي اگر در هر شرايطي (اتوماتيک، دستي و تايمر) درصد گازهاي آلاينده يا کشنده محيط بيش از حد توان انسان شود، سيستم با زنگ هشدار و چراغ خطر و بستن خودکار شير سوخت، مانع از انتشار بيشتر گاز مي شود.

منبع: خراسان

نوشته شده توسط محمد علی میرزابابایی در تاریخ دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :