موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اعضاي هيات علمي دانشگاهها مي توانند عضو شركتهاي دانش بنيان شوند | موسسه پلکان

 

اعضاي هيات علمي دانشگاهها مي توانند عضو شركتهاي دانش بنيان شوند

در ادامه بررسي جزئيات لايحه بودجه كل كشور در جلسه عصر امروز مجلس شوراي اسلامي در بخش علم و فناوري نمايندگان مصوب كردند. اعضاي هيات علمي آموزشي و پژوهشي شاغل در سمتهاي آموزش و پژوهشي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي با اطلاع مديريت دانشگاه براي دارا بودن سهام يا سهم الشركه در عضويت در هيات مديره شركت هاي دانش بنيان مشمول، قانون راجع به منع مداخله وزرا و نمايندگان مجلس و كارمندان در معاملات دولتي و كشوري مصوب ۲/۱۰/۱۳۳۷ نيستند.

نمايندگان همچنين تصويب كردند مصوبات هياتهاي امنا دانشگاهها و موسسات پژوهشي و آموزشي با رعايت مواد ۲۰ و ۲۹ قانون برنامه ۵ ساله پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران معتبر است هياتهاي مذكور موظف هستند در مصوبات خود به گونه ايي عمل نمايند تا بهره گيري از امكانات و ظرفيت ها در اختيار دانشگاهها و موسسات پژوهشي و آموزشي تمامي تعهدات قانوني در سقف تخصيص اعتبارات ابلاغي تامين گردد و از ايجاد تعهد مازاد در منابع اتلاقي جلوگيري به عمل آيد.

همچنين نمايندگان در تبصره اين بند تصريح كردند: كليات مصوبات هياتهاي امنا دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و پژوهشي براي افزايش و پرداخت حقوق و مزاياي كاركنان و اعضاي هيات علمي، رسمي و پيماني و حق الزحمه ساير كاركنان صرفا در چارچوب اعتبارات اين قانون معتبر است و هرگونه تعهد مازاد براعتبارات و تخصيص ابلاغي ممنوع مي باشد.

 

منبع: http://www.insf.org/NewsShow.php

 

نوشته شده توسط محمد علی میرزابابایی در تاریخ دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :