موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تأسیس سازمان جهانی مالکیت معنوی | موسسه پلکان

 

قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تأسیس سازمان جهانی مالکیت معنوی    

 

دانلود فایل پی دی اف قانون الحاق به معاهده ثبت اختراعاتدانلود قانون الحاق به معاهده ثبت اختراعات

 

ماده واحده - به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می‌شود به معاهده همکاری در ثبت اختراعات مصوب 29 خرداد 1349 هجری شمسی (برابر با 19 ژوئن1970 میلادی‌) - اصلاح شده در 6 مهر 1358 هجری شمسی (28)سپتامبر 1979 میلادی‌) و تجدیدنظر شده در 14 مهر 1362 هجری شمسی (3)فوریه 1984 میلادی‌) و 11 مهر 1380 هجری شمسی (3)اکتبر 2001 میلادی‌) - ملحق گردد و اسناد الحاق را نزد امین اسناد معاهده تودیع نماید.

‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎تبصره 1 - موارد حق شرط مقرر در ماده (64) معاهده برای دولت جمهوری اسلامی ایران محفوظ است و دولت درصورت اقتضاء می‌تواند نسبت به اسقاط حق شرطهای مقرر در ماده مزبور اقدام نماید. ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎

تبصره 2 - اعمال مفاد ماده (59) معاهده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران منوط به رعایت اصل یکصد و سی و نهم (139) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است‌.

تبصره3- لازم الاجراء شدن اصلاحیه‌های ناشی از اجراء بند(ب) جزء(3) ماده(61)معاهده منوط به تصویب در مجلس شورای اسلامی می‌باشد.

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

معاهده همکاری در ثبت اختراعات کشورهای متعاهد، ‎‎‎‎‎‎‎

با ابراز علاقه به مشارکت در پیشرفت علم و تکنولوژی‌، ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎

با ابراز علاقه به تکمیل حمایت قانونی از اختراعات‌،

‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎با ابراز علاقه به تسهیل و کم هزینه کردن کسب حمایت برای اختراعات درموردی که کسب حمایت در چند کشور مورد نظر باشد، ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎

با ابراز علاقه برای تسهیل و تسریع در دسترسی عمومی به اطلاعات فنی موجود در اسنادی که اختراعات جدید را توصیف می‌نماید،

با ابراز علاقه به ترویج و تسریع توسعه اقتصادی در کشورهای درحال توسعه ازطریق اتخاذ تدابیری در سطح ملی و منطقه‌ای باهدف افزایش کارآیی نظامهای حقوقی آنان در زمینه حمایت از اختراعات ازطریق ارائه اطلاعات سهل‌الوصول درباره دسترسی به راه‌حلهای فناوری قابل اعمال نسبت به نیازهای خاص آنان و تسهیل در دسترسی به حجم دائماً فزاینده فناوری نوین‌، و با اعتقاد به این‌که انجام همکاریها بین کشورها، نیل به اهداف فوق‌الذکر را تاحدزیادی تسهیل خواهد نمود، این معاهده را بین خود منعقد ساخته‌اند.

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۲