موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

موفقیت مبتکران و محققان کشور در ساخت لیزر‌های CO2 آزمایشگاهی و صنعتی | موسسه پلکان

 

موفقیت مبتکران و محققان کشور در ساخت لیزر‌های CO2 آزمایشگاهی و صنعتی

 

 

 

موفقیت مبتکران کشور در ساخت لیزر‌های CO2

مبتکران  یک شرکت تحقیقاتی در اصفهان موفق به ساخت لیزرهای CO2 جهت انجام فرآیند‌های تحقیقاتی، آزمایشگاهی و صنعتی با توان خروجی 500 وات شدند.

 

 

لیزر وسیله‌ای برای تولید پرتوهای تکنام و همدوس پرانرژی در نواحی نور فرابنفش، مرئی و یا فرو سرخ از طیف امواج الکترومغناطیسی است.

لیزر‌های دی اکسید کربن (CO2) نمونه‌ای از انواع لیزر‌های گازی مولکولی پرقدرت است. باریکه خروجی این لیزرها هنگام کانونی‌بودن می‌توانند صفحات الماس و فولاد ضخیم را در مدت چند ثانیه برش دهند.

سید امین موحد ابطحی - مدیر عامل این شرکت - در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا، در خصوص لیزر‌های CO2 ساخته شده، گفت: لیزر CO2 از انواع لیزرهای گازی است که در صنایع، حوزه‌های مهندسی، پزشکی، تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیزر‌های CO2 طراحی و ساخته شده دارای توان خروجی بالا و کیفیت پرتو خروجی عالی هستند.

به گفته وی پردازش و بررسی خواص مواد در پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها و صنایع نیازمند یک منبع قابل اطمینان است، لیزر‌های تحقیقاتی CO2 طراحی شده با قابلیت اطمینان بالا در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

ابطحی خاطر نشان کرد: کیفیت بالای پرتو به همراه گسترده کاربرد‌ها و اثر‌گذاری لیزر CO2 بر روی مواد مختلف این نوع لیزر را به عنوان یک منبع نوری ایده‌آل مطرح ساخته است. حکاکی، برش و جوش در فلزات، غیرفلزات، پرتودهی در مواد فلزی، سرامیکی، پلاستیکی، ساختارهای آلی وغیرآلی و تولید نانو ذرات تنها بخشی از کاربرد‌های گسترده لیزر CO2 در زمینه‌های مهندسی، پزشکی و علوم پایه است.

مدیر عامل این شرکت در خصوص مزایا و ویژگی‌های لیزرها CO2 ساخته شده اظهار کرد: امکان تنظیم و کنترل دقیق پارامترها (جریان، ولتاژ، زمان و توان پالس‌ها و ...) با توجه به نوع نیاز و کاربرد، بهره‌مندی از سیستم انتقال پرتو لیزر دقیق و سیستم حرکتی CNC، عملیات پردازش مواد با قابلیت بزرگنمایی، سهولت استفاده و ارزان و در دسترس بودن تجهیزات از مزایای این لیزرها هستند.

ابطحی با بیان این‌که امکان ساخت این لیزرها تا توان 600 وات وجود دارد تصریح کرد: پایداری و خروجی دقیق در بحث‌های تحقیقاتی پارامتر مهمی است که این خصوصیات را توسط یک سری المان‌های مکانیکی و اپتیکی در لیزرهای تولید‌شده اعمال شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

 
نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :