موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

دانش آموزان مبتکر ایرانی در سکوی دهم المپیاد جهانی ریاضی ایستادند | موسسه پلکان

 

 

دانش آموزان مبتکر ایرانی در سکوی دهم المپیاد جهانی ریاضی ایستادند

 

 

دانش آموزان مبتکر ایرانی در سکوی دهم المپیاد جهانی ریاضی ایستادند   تیم دانش آموزی ایران شرکت کننده در پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی ریاضی با کسب شش مدال طلا، نقره و برنز موفق به کسب رتبه دهم جهان شدند.

 

 

حسن ساعی دهقان، رییس باشگاه دانش پژوهان جوان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا خاطرنشان کرد: تینا ترکمان، عضو تیم المپیاد ریاضی ایران با کسب 28 نمره موفق به کسب رتبه دوم در بین دختران شرکت کننده در این مسابقات شد.

پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی ریاضی در روزهای 27 تیرماه تا 6 مردادماه با حضور تیم های دانش آموزی 103 کشور جهان در شهر سانتامارتا در کشور کلمبیا برگزار شد. در این دوره از مسابقات تیم های چین، کره جنوبی و آمریکا به ترتیب اول تا سوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: در تیم ایران الک بدرویا و عارف صادقی مدال طلا، ماهان تجربه کار، تینا ترکمان و محمدجواد شعبانی زهرایی مدال نقره و سید محمدحسین سیدصالحی مدال برنز را کسب کردند. تیم ایران را دکتر آرش رستگار و دکتر عرفان صلواتی به عنوان سرپرست اول و دوم و دکتر کسری علیشاهی و دکتر مصطفی عین الله زاده به عنوان ناظران علمی همراهی می‌کردند.

 دانش‌پژوهان ایرانی سال گذشته در پنجاه و سومین دوره المپیاد جهانی ریاضی با کسب سه نشان طلا، دو نقره و یک برنز به مقام هشتم جهان دست یافتند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :