موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

از سوي رئيس‌ جمهور ،اعطا نشان لیاقت و مدیریت به دکتر سلطانخواه | موسسه پلکان

 

از سوي رئيس‌ جمهور ،اعطا نشان لیاقت و مدیریت به دکتر سلطانخواه 

 

دکتر احمدی نژاد در جلسه هیأت دولت و طی مراسمی به دکتر سلطانخواه نشان دولتی لیاقت و مدیریت اعطا کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، دکتر محمود احمدي‌نژاد صبح چهارشنبه در مراسم اعطاي نشان دولتي به وزرا و مديران ارشد قوه مجريه با تبريك ميلاد امام حسين(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) اظهارداشت: اگر به صورت لحظه‌اي و روزانه موقعيت خود را نسبت به قله‌هاي آرماني مورد سنجش قرار ندهيم، حتماً دچار ركود شده و يا از مسير قله منحرف خواهيم شد.

رئيس جمهور خاطرنشان كرد: باور دارم مجموعه‌اي كه در دو دولت نهم و دهم گردهم جمع شدند، كساني بودند كه انگيزه‌هاي اصلي حركت، زندگي و مسئوليت پذيريشان تلاش در راه آرمان‌ها بوده است.

دکتر احمدي‌نژاد گفت: اگر كسي به آرمان‌هاي بلند انقلاب متعهد نباشد، نمي‌تواند مسووليت ‌پذير بوده و به صورت شبانه‌روزي تلاش كند و خسته نشود.

وي با اشاره به اهميت و حساسيت شرايط هشت سال گذشته نسبت به دوره‌هاي قبل گفت: اگر چه در دوره دفاع مقدس شرايط سختي در كشور حاكم بود، ولي وجود جنگ باعث شده بود تا بسياري از مطالبات و تقاضاهاي اجتماعي مردم تحت شعاع آن قرار بگيرد و به همين دليل فشار كمتري به مجموعه مديران وارد بود، اما دوره هشت سال اخير يك دوره استثنايي در تاريخ كشور است.

دکتر احمدي نژاد افزود: بيش از پنج سال است كه اقتصاد جهاني در ركود است و در پنج الي ۶ سال گذشته نيز تحريم‌هاي سنگين و بي‌سابقه‌اي عليه ملت ايران اعمال شد و البته عده‌اي هم از ابتداي تشكيل دولت صف‌آرايي سنگيني تشكيل دادند تا خدمات دولت ديده و مطرح نشود، بي‌ترديد كار كردن در چنين شرايطي كاري سخت و دشوار است.

وي افزود: شرايط حاكم در هيچ دوره‌اي چنين نبود كه دولت براي رفع مشكلات كشور تنها بماند و ديگران نيز نه تنها كمك نكنند، بلكه كارشكني هم داشته باشند.

رئيس‌جمهور افزود: هشت سال گذشته دوره‌اي بود كه موضوع ايران، از هيچ رسانه‌اي در سطح جهان غايب نبود و اين بدان معناست كه تمركز طراحي‌هاي جهاني بر روي ايران بوده است و اين شرايط را سخت مي‌كند.

دکتر احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: تيم اقتصادي دولت در سال‌هاي اخير به صورت ميلي‌متري در جبهه گسترده نبرد اقتصادي درگير بود و اگر كسي آرماني نباشد، نمي‌تواند دوام بياورد؛ بخصوص در اين دولت كه عنوان و مقام در آن معنايي ندارد و همه خود را خادم ملت مي‌دانند و از اين منظر نيز اين دولت مكتبي‌ترين دولت تاريخ كشور است.

رئيس جمهور با تأكيد بر اين كه دولت هاي نهم و دهم پاك‌ترين دولت تاريخ كشور است، گفت: برخي مراكز، احزاب و شخصيت‌هاي برجسته سياسي، تلاش كردند تا لكه‌اي به اين دولت وارد كنند، اما همه مشاهده كردند كه نتوانستند آن را اثبات كنند.

رئيس قوه مجريه گفت: در دو دوره اخير بيش از ۳۰ عنوان كار برجسته و بسيار بزرگ آغاز شده كه از آن جمله مي‌توان به زمين‌شناسي پزشكي اشاره كرد كه بر اساس آن مطالعات سازمان ‌يافته و تصميم‌گيري‌هايي در اين خصوص انجام شده است.

دکتر احمدي‌نژاد گفت: براي اولين بار در تاريخ كشور طي ۸ سال گذشته حلقه مديريت به روي توده‌هاي مردم باز شد و در اين دولت هيچ‌كس با پشتيباني سياسي و بخاطر وابستگي به دسته‌جات و باندهاي قدرت و ثروت حضور نيافته است.

وي افزود: براي اولين بار در تاريخ ايران در اين دوره، دولت به مردم بازگشت و تنها دولتي هستيم كه بدون هيچ نگراني در بين مردم حاضر شده و اقشار مختلف مردم به راحتي با خادمين خود سخن مي‌گويند.

دکتر احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد: در اين دوره همچنين براي اولين بار در تاريخ كشور توده‌هاي وسيع مردم، كه هيچ‌گاه در نظر تصميم‌گيران به حساب نمي‌آمدند به طور سازمان‌يافته مورد توجه قرار گرفتند.

رئيس‌جمهور به گسترش و افزايش و تقويت بخش توليد در سال‌هاي گذشته اشاره كرد و گفت: به رغم همه حرف‌هاي سياسي و غيرسياسي كه به صورت دانسته يا نادانسته در خصوص عدم توجه دولت به توليد مطرح مي‌شود، اقداماتي كه در اين دوره در بخش توليد انجام شده، بي‌نظير است.

دکتر احمدي‌نژاد همچنين حمايت از طب ايراني، تنظيم سند آموزش و پرورش، تأسيس بنياد نخبگان، هسته‌اي شدن، اجراي هدفمندي يارانه‌ها، اجراي اصل ۴۴، توزيع سهام عدالت، مسكن مهر، پيشرفت در نانوتكنولوژي و فضايي شدن را از جمله اقدامات مهم دولت در طي سال‌هاي اخير دانست و گفت: اقدامات و پروژه‌هايي در اين دولت اجرا شده در مقايسه با موارد مشابه، هزينه‌هاي به مراتب كمتري داشته است.

وي افزود: براي اولين بار در تاريخ ايران، دولتي سركار آمد كه توده‌هاي وسيع مردم حامي آن بوده اما اشراف، مخالف آن هستند.

دکتر احمدي‌نژاد تصريح كرد: همدلي، همبستگي، كار براي خدا و خدمت براي خدا، در ذات خود پيروزي به دنبال دارد و دولت در اين مسير در حركت بوده است.

رئيس‌جمهور گفت:‌ هرگاه با ايمان به خدا، نگاه آرماني و همبستگي در مسير اهداف و آرمان‌ها ايستادگي كرده و تلاش كنيم، بركات خداي متعال نيز نازل خواهد شد و اقدامات و پروژه‌هاي گسترده و بي‌نظيري كه در اين دولت به سرانجام رسيده است، نتيجه داشتن چنين نگاهي است و الا هيچ‌گاه درآمدهاي دولت نسبت به دولت‌هاي قبل بيشتر نشده است در دولت‌هاي قبل نيز ۲.۵ ميليون بشكه نفت به فروش مي‌رسيد و امروز نيز همان مقدار بلكه كمتر به فروش مي‌رسد با توجه به اينكه ارزش دلار نسبت به آن دوره‌ها به شدت كاهش يافته است.

وي خاطر نشان كرد: دولت سعي دارد در ۵۱ روز باقيمانده از همه كساني كه در سطوح بالاي مديريت قوه مجريه تلاش و فداكاري كرده‌اند، تجليل كند.

دکتر احمدي‌نژاد در اين مراسم به ۱۲ نفر از دولتمردان خدوم نشان دولتي اعطاء كرد.

در اين مراسم محمدرضا رحيمي معاون اول رئيس‌جمهور نشان خدمت، نسرين سلطانخواه معاون علمي و فناوري رئيس‌جمهور نشان لیاقت و مديريت، علي نيكزاد وزير راه و شهرسازي نشان سازندگي، علي اكبر صالحي وزير امور خارجه نشان خدمت، حميدرضا حاجي بابايي وزير آموزش و پرورش نشان تعليم و تربيت و مهدي غضنفري وزير صنعت، معدن و تجارت نشان خدمت دريافت كردند.

سيدشمس‌الدين حسيني وزير امور اقتصاد و دارايي نشان خدمت، رستم قاسمي وزير نفت نشان خدمت، بهروز مرادي معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور نشان لياقت و مديريت، علي‌اكبر محرابيان دستيار ويژه رئيس‌جمهور نشان سازندگي، محمدرضا فرزين رئيس هيئت عامل صندوق توسعه ملي نشان خدمت و محسن خليلي عراقي از پيشكسوتان عرصه صنعت نشان كار و توليد را از دستان رئيس‌جمهور دريافت كردند.

 

 منبع:سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :