موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

موفقیت مبتکرایرانی در ساخت دستگاه درمان سرطان پوست با فناوری نوین پلاسماجت | موسسه پلکان

 

موفقیت مبتکرایرانی در ساخت دستگاه درمان سرطان پوست با فناوری نوین پلاسماجت 

 

 

موفقیت مبتکرایرانی در ساخت دستگاه درمان سرطان پوست با فناوری نوین پلاسماجت یک مبتکر و دانش‌آموخته فیزیک کشور موفق به ساخت دستگاه درمان سرطان پوست با فناوری نوین پلاسماجت شد.

 

 

مریم امینی مبتکر و دانش‌آموخته کارشناسی ارشد فیزیک واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که این دستگاه را به سرپرستی دکتر محمود قرآن‌نویس رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای این واحد دانشگاهی ساخته است، درباره پروژه پژوهشی خود گفت: بروز سرطان پوست با سرعت فراوانی سریعتر از سایر سرطان های انسان در حال افزایش است و در حال حاضر پس از سرطان ریه ،دومین دلیل مرگ انسان ها از سرطان به شمار می‌رود.

وی با بیان این مطلب که گستردگی این بیماری نیاز به ارائه شیوه‌ای نوین در درمان دارد، به گونه‌ای که علاوه بر درمان، به بافت و سلول‌های سالم نیز آسیبی نرسد، افزود: درمان سرطان پوست به کمک تکنولوژی نوین پلاسما جت، علاوه بر از بین بردن سلول‌های سرطانی، به سلول‌های سالم آسیبی نمی‌رساند و عوارض جانبی ندارد.

امینی تصریح کرد: در این پروژه ابتدا به طراحی و ساخت پلاسما جت با خصوصیات منحصر به فرد و مناسب برای بافت زنده که بتواند سلول های سرطانی را از بین ببرد، پرداخته شد و پس از ساخت ،این دستگاه در دو مرحله مورد آزمایش قرار گرفت.

وی ادامه داد: در مرحله اول ،این تکنولوژی برروی محیط کشت سلول های سرطانی به کار گرفته شد و پس از موفقیت کامل در آزمایشات در مرحله دوم آزمایشات برروی نمونه حیوانی (موش های بالغ ) با موفقیت کامل انجام گرفت.

به گفته امینی ، تصویربرداری‌های انجام شده از بافت سلولی و نتایج پاتوبیولوژی نشان داده است که تابش پلاسماجت هیچ آسیب بافتی و عوارض جانبی بر روی سلول‌های سالم ندارد.

دانش‌آموخته واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اضافه کرد: این پروژه برای اولین بار در سطح خاورمیانه با راهنمایی و سرپرستی دکتر محمود قرآن نویس و به کارگیری تجهیزات و دستگاه های منحصر به فرد و بسیار پیشرفته مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما واحد علوم و تحقیقات انجام گرفت.

وی با بیان اینکه مراحل ثبت دستگاه ساخته شده توسط مراجع قانونی دردست اقدام است، این پروژه را سر آغاز گامی بزرگ برای درمان دیگر سرطان‌ها و نجات بسیاری از بیماران دانست.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :