موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع ربات متقلبی که همیشه بازی «سنگ کاغذ قیچی» را می‌برد! | موسسه پلکان

 

اختراع ربات متقلبی که همیشه بازی «سنگ کاغذ قیچی» را می‌برد!


اختراع ربات متقلب توسط مخترعان توکیوتیمی از محققان دانشگاه توکیو از ساخت رباتی خبر داده‌اند که همه بازی‌های «سنگ - کاغذ - قیچی» را با به کارگیری واکنش‌های آنی برنده می‌شود.

 

 

 

 

 

 گفته می‌شود که پیچیدگی مغز انسان به طور مصنوعی قابل شبیه سازی نیست اما همه نورون‌ها و سیناپس‌های انسان نمی‌تواند بازی انتخابی این ربات را شکست دهد.

بنابر اعلام تیم آزمایشگاه ایشیکاوا اوکو، ربات «جانکن» که نام خود را از یک بازی ژاپنی مشابه «سنگ - کاغذ - قیچی» گرفته از شناسایی و واکنش با سرعت بالا در پاسخ فوری به پرتاب حریف خود استفاده می‌کند که چشم انسان آنرا به این شکل درک کرده که انگار همزمان با حریف انسانی خود دستانش را شکل می‌دهد.

این ربات در حقیقت متقلب بوده و حرکات انگشت حریف خود را نگاه کرده و پس از تحلیل آنها در کسری از ثانیه به ارائه حرکت برنده می‌پردازد.

به گفته دانشمندان این ربات در یک میلی‌ثانیه واکنش نشان داده که سریعتر از رکورد 20 میلی‌ثانیه نمونه قبلی در سال 2012 است.

اگرچه سازندگان این ربات قصد ندارند از فناوریهای خود به منظور کمک به ظهور اجتناب ناپذیر ماشین‌آلات استفاده کنند بیشتر امیدوارند این کار بتواند به همکاری بهتر بین انسان و رباتها کمک کند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :