موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

معاونت علمی و فناوری، اعطاء بورسیه به دانشجویان دارای استعدادهای برتر | موسسه پلکان


معاونت علمی و فناوری، اعطاء بورسیه به دانشجویان دارای استعدادهای برتر

 

اعطاء بورسیه به دانشجویان دارای استعدادهای برترمعاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در دیدار با پروفسور غلامعلی منصوری گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به دانشجویان دارای استعدادهای برتر در زمینه‌های علوم شناختی، سلول‌های بنیادی و نفت وگاز بورسیه اعطاء خواهد کرد.
 

 

 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر سورنا ستاری عصر روز گذشته با پروفسور غلامعلی منصوری، استاد دانشگاه ایلینویز امریکا که از بنیان گذاران فناوری نانو در ایران هستند دیدار کرد.

در این دیدار معاون علمی وفناوری رییس جمهور ضمن تقدیر از نقش پروفسور منصوری برای بنیان‌گذاری فناوری نانو در جمهوری اسلامی ایران گفت: از اینکه ما بتوانیم از کمک ها و علم شما بهره ببریم مایه خوشحالی است.

دکتر سورنا ستاری اظهار کرد: در این راستا لازم است ابتدا دانشجویان برتر شاغل به تحصیل در خارج از کشور را رصد کنیم و برای آنها امکاناتی در نظر بگیریم که دانشجو پس از تکمیل تحصیلاتش علاقمند و مشتاق به بازگشت به کشور باشد.

رییس بنیاد ملی نخبگان به وضعیت خدمت سربازی نخبگان خارج از کشور اشاره کرد و افزود:
 
در حال حاضر 6 هزار نفر از طرح معافیت سربازی در بنیاد ملی نخبگان استفاده کرده اند. بر اساس قوانین مصوب موجود موضوع خدمت سربازی برای نخبگان علاقمند به بازگشت به وطن قابل حل است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به سخنرانی دکتر فرجی دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از برگزیدگان هجدهمین المپیاد علمی کشور در رابطه با بازگرداندن نخبگان به کشور تاکید کرد: با توجه به ابراز علاقه وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری نیز برای بازگرداندن نخبگان به داخل کشور، باید شرایطی مثل پرداخت دستمزدهایی مناسب نسبت به کشورهای میزبان را فراهم کنیم تا برای نخبگان جذابیت‌های لازم برای بازگشت و ماندگاری در وطن ایجاد شود.


همچنین در این دیدار پروفسور منصوری با تاکید بر اینکه ایران در عرصه فناوری نانو پیشرفتهای قابل ملاحظه‌ای داشته است گفت: در حال حاضر ایران و امریکا که هر دو از کشورهای پیشرو در زمینه فناوری های نانو هستند، می توانند همکاری های مثمر ثمری داشته باشند.

استاد ایرانی دانشگاه ایلینویز امریکا به فضای میان گروه‌های تحقیقاتی در هر دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بی شک در امریکا نیز از فعالیت در مباحث فناوری های نانو به ویژه در مسایل مربوط به علوم پزشکی استقبال می شود و امکان ایجاد زمینه همکاری بین گروه های تحقیقاتی بسیار است.


در پایان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان با اهدا لوح تقدیری از خدمات پروفسور غلامعلی منصوری این استاد برجسته ایرانی تقدیر نمود.


خاطر نشان می‌شود؛ در این دیدار دکتر علی وطنی، معاون توسعه فناوری، دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، دکتر سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و دكتر محمدعلی عمادی مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران نیز حضور داشتند.
 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :