موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

انتخاب پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان بعنوان مرجع منطقه‌ای مالکیت فکری | موسسه پلکان

 

انتخاب پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان بعنوان مرجع منطقه‌ای مالکیت فکری

 

پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرجع منطقه‌ای مالکیت فکری در زمینه ارزیابی علمی اختراعات ثبت شده، انتخاب شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه سمنان، دکتر سیف الله سعدالدین، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: ایجاد دفتر مشاوره مالکیت فکری از سال 1387، همزمان با شروع فعالیت پارک و ارائه عملکرد مطلوب و مؤثر در ارزیابی‌های انجام شده از دلایل انتخاب پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به عنوان مرجع منطقه‌ای مالکیت فکری در زمینه ارزیابی علمی اختراعات ثبت شده است.

سعدالدین افزود: بر اساس این مجوز علاوه بر واگذاری مسؤولیت ارزیابی علمی اختراعات، مسؤولیت فرهنگ سازی، آموزش، اطلاع رسانی و بکارگیری اختراعات در سطح منطقه‌ای هم به این پارک واگذار شده است.

وی از ارائه مشاوره علمی و اجرایی به بیش از 500 نفر از مخترعان و نوآوران توسط دفتر مشاوره مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از سال 87 تا کنون خبر داد و گفت: از این تعداد حدود 400 اختراع موفق به ثبت در اداره ثبت مالکیت صنعتی کشور شده‌اند.

سعدالدین اظهار کرد: تاکنون 370 مورد اختراع در زمینه‌های مختلف علمی شامل فنی و مهندسی- پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر و کشاورزی از سوی اداره کل ثبت اختراع کشور جهت ارزیابی به این دفتر ارجاع شده است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ادامه داد: همچنین همکاری در صدور تأییدیه علمی برای 10 اختراع ثبت شده اعضای هیأت علمی، دانشجویان و واحدهای فناور با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و مراجع منطقه‌ای مالکیت فکری، از دیگر اقدامات دفتر مشاوره مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان است.

وی همچنین یادآور شد: دفتر مشاوره مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به عنوان اولین دفتر مشاوره مالکیت فکری در استان توانسته در راستای فرهنگ‌ سازی مالکیت فکری با برگزاری کارگاه‌های آموزشی ثبت اختراع در سطح گسترده در منطقه نقش مؤثر و ارزنده‌ای جهت آموزش نیروی انسانی و رشد تعداد اختراعات و ثبت شرکتهای دانش بنیان در استان داشته باشد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :