موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع ربات آکروبات باز با توانایی پرش و چرخش | موسسه پلکان

 

اختراع ربات آکروبات باز با توانایی پرش و چرخش

 

اختراع ربات آکروبات باز با توانایی پرش و چرخش توسط مخترعین مخترعان و محققان با الهام از خزندگان، موفق به اختراع ربات آکروبات باز شدند که با کمک دمش قادر به حفظ تعادل است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 برخی ربات ها از توانایی پریدن و دویدن برخوردار هستند؛ اما ربات آکروبات باز از توانایی همزمان پرش، چرخش و ضربه زدن برخوردار است.

ربات آکروبات باز TailBot توسط «جیانگو ژائو» دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه ایالتی میشیگان طراحی شده است؛ ربات برای پرش و دویدن از پاها، برای چرخیدن و غلت زدن از چرخ ها استفاده می‌کند و بخش دم مانند آن امکان ضربه زدن را فراهم می کند.

دم ابزار اصلی حفظ تعادل در خزندگان محسوب می شود؛ بطور مثال مارمولک ها در هنگام پرش از دم خود بعنوان وزنه تعادل استفاده کرده و براحتی روی پا فرود می آیند. این الگو برای طراحی ربات آکروبات باز مورد استفاده قرار گرفته است.

ربات برای چرخش و غلت زدن از چرخ ها و در زمان برخورد با موانع مانند پله ها، از پاها برای باز شدن و حرکت رو به جلو استفاده می کند.

پاهای انعطاف پذیر امکان پرش تا ارتفاع 80 سانتیمتری را فراهم می کنند و دم نیز به حفظ تعادل و سرپا نگه داشتن ربات بر روی چرخ ها کمک می کند.

ربات آکروبات باز TailBot ماه نوامبر 2013 در کنفرانس بین المللی سیستم ها و ربات های هوشمند در توکیو معرفی می شود.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :