موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع ربات آزمایشگاهی با قابلیت مراقبت همزمان از 30 هزار موش | موسسه پلکان

 

 

 

اختراع ربات آزمایشگاهی با قابلیت مراقبت همزمان از 30 هزار موش  

 

اختراع ربات آزمایشگاهی با قابلیت مراقبت همزمان از 30 هزار موش  مخترعان و محققان ژاپنی با هدف حذف انسان در فرآیند انجام تست‌های مختلف بر روی حیوانات آزمایشگاهی، رباتی آزمایشگاهی توسعه داده‌اند که قادر به مراقبت همزمان از 30 هزار موش آزمایشگاهی است.

 

 

شرکت‌های داروسازی و مراکز علمی- تحقیقاتی برای آزمایش داروهای جدید یا روش‌های نوین درمانی پیش از آزمایش بالینی بر روی انسان، نیازمند نگهداری تعداد زیادی حیوانات آزمایشگاهی هستند.

نگهداری و مراقبت مستمر از حیوانات آزمایشگاهی که بخش زیادی از آنها را موش ها تشکیل می دهند، کار بسیار زمان بر و طاقت فرسایی است؛ همچنین احتمال انتقال بیماری‌های مختلف از کادر آزمایشگاهی به حیوانات و اختلال در روند نتایج آزمایشات مختلف وجود دارد.

در صورت تأثیر بیماری‌های انسان بر حیوانات آزمایشگاهی، تمامی نمونه ها باید معدوم و آزمایش‌ها با گروه جدیدی از حیوانات از سر گرفته شوند که این اقدام خسارات مالی فراوانی در پی خواهد داشت.

ربات آزمایشگاهی جدید توسط مخترعان و محققان دو شرکت Nikkyo Technos‌ و Yaskawa Electronic طراحی شده و از قابلیت نگهداری و مراقبت همزمان از 30 هزار موش آزمایشگاهی برخوردار است.

ربات آزمایشگاهی مانند انسان قادر به انجام تمام وظایف از جمله تمیز کردن قفسه‌ها، تعویض ظرف‌های آب و غذا دادن به موش‌های آزمایشگاهی است. نمونه فعلی ربات از توانایی تشخیص مقدار غذای باقی مانده در ظروف برخوردار نیست، اما در مدل بعدی این ربات از دوربین برای این کار استفاده خواهد شد.

ربات مراقب در کنار ربات‌های آزمایشگاهی دیگر مانند ربات حمل کننده قفس حیوانات فعالیت می‌کند. این ربات در ارتباط با سیستم مانیتورینگ آزمایشگاه، امکان برقراری ارتباط از راه دور محققان با محیط آزمایشگاه را فراهم کرده و دستورات لازم را دریافت می‌کند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :