موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

کوچک‌ترین دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب ساخته شد | موسسه پلکان

 

کوچک‌ترین دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب ساخته شد

 

اختراع دستگاه کوچک‌ترین دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب توسط مخترعیندانشمندان موفق به ساخت کوچک‌ترین دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب جهان شدند.

 شرکت «مدترونیک» (Medtronic) به موفقیت جدیدی در زمینه مینیاتوری‌کردن سیستم‌ها دست یافته و این بار یک دستگاه‌ تنظیم‌کننده ضربان قلب قابل‌کاشت به بزرگی یک قرص ویتامین بزرگ را ارائه داده است.«مدترونیک» بهترین شرکت جهان در زمینه فناوری‌های پزشکی است.

 

 

 

 

 

اوایل ماه جاری میلادی، این شرکت از نخستین کاشت کوچک‌ترین دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب را بدون جراحی و به عنوان بخشی از یک آزمایش بالینی جهانی در لینز اتریش گزارش داد.اندازه دستگاه ابداعی و قابلیت‌ کاشت آن بدون جراحی، ویژگی‌های کلیدی آن عنوان شده‌اند.

ابزار جدید «Micra TPS» نام دارد و حین استفاده از آن به برش قفسه سینه نیازی نیست.

سامانه مزبور هیچ مهره و مولدی ندارد، بلکه می‌توان طی یک فرآیند غیرتهاجمی و بطور مستقیم آن را در قلب وارد کرد.

طول این ابزار 24 میلی‌متر و حجم آن 0.75 میلی‌متر مکعب اعلام شده و بسیار کوچک‌تر از اندازه معمولی یک دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب عادی است.

می‌توان این سیستم را با استفاده از کاتتری که در رگ فمورال تعبیه‌شده، مستقیما وارد قلب کرد و سپس از خلال این رگ و بوسیله کاتتر آن را در جای مناسب در درون این عضو حیاتی کار گذاشت. این ابزار کوچک کارکردهای سیستم مشابه معمولی را اجرا می‌کند.

همچنین ترکیب این فناوری نوین با فرایند ترانس‌کاتتر (transcatheter) می‌تواند پیچیدگی‌های موجود و همچنین زمان بهبودی بیمار را در مقایسه‌ با کاشتهای معمولی کاهش دهد.

دستگاه ارائه‌شده تکانه‌های الکتریکی را که سرعت قلب را تنظیم می‌کنند، از طریق یک الکترود در انتهای ابزار منتقل می‌کند.

زمانی که این سامانه در قلب تعبیه شد، به طور ایمن به دیواره این عضو متصل می‌شود و در صورت نیاز می‌توان آن را دوباره جاسازی کرد.

آزمایش بالینی Micra TPS بر روی حدود 780 بیمار و در 50 مرکز در سراسر جهان انجام می‌شود و نتایج اولیه 60 بیمار اول پس از سه ماه و در نیمه دوم سال 2014 اعلام می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :