موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

چرا طرح های صنعتی باید حمایت شوند؟ | موسسه پلکان

طرح صنعتی
چرا طرح های صنعتی باید حمایت شوند؟

 

چرا طرح های صنعتی باید حمایت شوند؟

 

طرح صنعتی ارزش یک محصول را افزایش می­دهد. طرح صنعتی باعث می­شود یک محصول برای مشتریان جذاب باشد و ممکن است حتی علت منحصر بفرد فروش محصولات باشند. بنابراین حمایت از طرح صنعتی باید بخش حیاتی راهبردهای کسب و کار هر طراح یا تولید کننده باشد.

با حمایت از یک طرح صنعتی از طریق ثبت آن در اداره مالکیت معنوی ملی یا منطقه ای ملک از حق انحصاری جلوگیری نسخه برداری غیر مجاز یا تقلید توسط اشخاص ثالث برخوردار می­شود. این امر از نظر تجاری کاری مهم است چون توانائی رقابت کسب و کار را بهبود می­بخشد و اغلب با یک یا چند راه از راه­های زیر باعث درآمد بیشتر می­شود.

چرا طرح های صنعتی باید حمایت شوند؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با ثبت یک طرح می­توانید از نسخه برداری یا تقلید آن توسط رقبا جلوگیری کنید و در نتیجه موضع رقابتی خود را تقویت کنید.

ثبت یک طرح ارزشمند باعث بازگشت مطلوب سرمایه گذاری می­شود که برای ایجاد و فروش محصول مربوط انجام شده است و در نتیجه درآمد شما را بیشتر خواهد کرد.

طرح صنعتی دارائی های تجاری هستند که می­توانند ارزش تجاری یک شرکت و محصولات آنرا افزایش دهند. هر چه موفقیت یک طرح بیشتر باشد ارزش آن برای شرکت بیشتر خواهد بود.

اجازه بهره برداری از طرحی که حمایت می­شود را می­توان در مقابل دریافت مبلغی به سایرین واگذار کرد یا آن را فروخت. با واگذاری اجازه بهره برداری از یک طرح قادر خواهید بود وارد بازارهائی شوید که بدون آن طرح نمی­توانید در آن فعالیتی داشته­ باشید.

ثبت طرح­های صنعتی رقابت عادلانه و فعالیت صادقانه تجاری را تشویق می­کنند، که به نوبه خود تولید طیف وسیعی از محصولات که از نظر زیبائی شناختی جذاب هستند را ارتقا خواهد داد.

نوشته شده توسط دپارتمان ثبت اختراعات پلکان در تاریخ شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲