موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

برند معروف Yahoo | موسسه پلکان

برند

ثبت برند

اداره مالکیت صنعتی

 

برند معروف Yahoo 

 

آیا می دانید برند یاهو بر گرفته از چیست؟

 

ثبت برند - برند یاهو

 

Jerry yang و David پورتال اینترنتی خود را، که در قالب پروژه پایان‌نامه شان در دانشگاه Stanford طراحی کردند، Yahoo نام نهادند. این نام به پیشنهاد filo و به صورت کاملا اتفاقی ارائه شد. زیرا او در خاطرات دوران کودکی خود به خاطر می‌آورد که پدرشاو را هنگام ابراز محبت «Yahoo کوچولو» خطاب می‌کرد. این نام مورد توجه هردوی آن‌ها قرار گرفت و آن را به عنوان مخفف واژه‌های مرتبط با کار خود، yet another hierarchical officious oracle ، تعریف کردند.

کلمهٔ «یاهو»، مخفف کلمات Yet Another Hierarchical Officious Oracle (با این حال یکی دیگر از اوراکل ناخواسته سلسله مراتبی است). اصطلاح «سلسله مراتبی» توضیح می‌دهد که چگونه پایگاه یاهو در لایهٔ دایرکتوری مرتب شده بود. اصطلاح «اوراکل» به معنی «منبع حقیقت و حکمت و اصطلاح» است. اصطلاح «ناخواسته» نیز به جای آن که به معنای عادی کلمه در نظر گرفته شود، در واقع توصیه به کارمندان یاهو است که برای گشت و گذار در وب، از جستجوگر یاهو استفاده کنید.

 

 

شرکت یاهو! (به انگلیسی: Yahoo Inc) یک شرکت آمریکایی چند ملیتی است که در زمینهٔ اینترنت و نرم‌افزار فعالیت دارد و دفتر مرکزی آن درسانی‌ویل، کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا است. یاهو یکی از بهترین سایت‌های اینترنتی است که امکانات زیادی مانند موتور جستجوی یاهو، ایمیل یاهو، یاهو! مسنجر، اخبار یاهو، گروه یاهو، پاسخ یاهو، تبلیغات، نقشه‌های آنلاین، اشتراک گذاری ویدئو و عکس، ورزش‌های فانتزی و شبکه‌های اجتماعی را در اختیار کاربران اینترنت گذاشته است.

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در تاریخ چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴