موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

گاوچرانی با اختراع ربات چوپان | موسسه پلکان

 

گاوچرانی با اختراع ربات چوپان

 گاوچرانی با اختراع ربات چوپان توسط مخترعین استرالیاییمحققان استرالیایی ربات چوپانی را طراحی کرده‌اند که می‌تواند برای مراقبت از گاوها در مزارع و چراگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

 

 

از ربات ها در فرآیند شیردوشی استفاده می‌شود، اما محققان قصد دارند از ربات های نیمه مستقل در مراحل مختلف دامپروری استفاده کنند.

ربات چوپان چهار چرخ Rover توسط تیمی از محققان دانشگاه سیدنی برای مراقبت از گاوها در یک مزرعه کوچک مورد آزمایش قرار گرفته است.

فرآیند گله‌داری آزمایشی توسط ربات چوپان آرام و موثر انجام شد و پذیرش بدون دردسر حضور یک ربات در جمع گاوها باعث شگفتی محققان شد.

با توجه به حرکت ربات در یک سرعت ثابت، گاوها بدون تنش می توانستند با سرعت معمولی و بدون استرس در محیط حرکت کنند که این مسئله به کاهش آسیب دیدگی پاهای حیوان کمک می کند.

این ربات همچنین می تواند اطلاعات موثری از وضعیت مزارع و چراگاه ها شامل داده‌های خاک، وضعیت فنس‌های الکتریکی جمع‌آوری کرده و بر فرآیند زایمان گاوها نیز نظارت کند.

نمونه اولیه ربات چوپان Rover نیازمند هدایت توسط یک کاربر است، اما محققان قصد دارند که نمونه نهایی عملکردی کاملا مستقل داشته باشد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :