موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع گوگل و مرکز انبار داده های ابری گوگل با نام mesa | موسسه پلکان

 

 

اختراع گوگل و مرکز انبار داده های ابری گوگل با نام مسا


ثبت اختراع،ثبت برند،ثبت علامت،ثبت طرح،مخترع،اختراعگوگل همیشه با اختراعات بی نظیر خود همه ی رقبای خود راغافلگیرمیکند ، البته همه ی ما میدانیم که گوگل همیشه مشغول است و هیچوقت دست از تلاش برنمیدارد . محققان گوگل طی چند سال گذشته در حال طراحی یک سیستم قدرتمند و پیچیده  انبار داده به نام مسا mesaبوده اند .
 

 

 

انبار داده یک بانک اطلاعاتی بزرگ می‌باشد که از طریق آن کلیه داده‌های حال و گذشته یک سازمان جهت انجام عملیات گزارش گیری و آنالیز در دسترس مدیران قرار می‌گیرد. انبار داده نقش مهمی در تصمیم گیری مدیران کمپانی برای تعیین یک استراتژی موفق دارد.
مسا با داده  هایی با مقیاس بزرگ سرو کار دارد . این سیستم داده ها را در نزدیکی زمان واقعی دریافت می کند .  مسا با پتا بایت داده ها سرو کار دارد و میلیون ها به ردیف روز رسانی را در هر ثانیه پردازش می کند این مرکز به میلیاردها درخواست که منجر به تریلیون‌ها ردیف در روز می‌شوند سرویس‌دهی می‌کند.این امکان  وجود دارد که مسا به یک سیستم ابری جدید در پلت فرم گوگل منجر شود . این می تواند تمایز  را در فضای نبرد ابری بین گوگل و  دیگر رقبای خود Amazon Web Services  که از سیستم انبارداده ای با اصطلاح RedShift و سیستم انبار داده آژور Azur مایکروسافت  تمایز قائل شود .
مسا این اختراع گوگل به گونه ای توسعه یافته است که می تواند. مناسب به کار گیری در دیتا سنتر سراسر دنیا می باشد .

 

منبع : venturebeat.com

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :