موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

حرکت علم محور اقتصاد را به شکوفایی می رساند | موسسه پلکان

 

معاون وزیر علوم : حرکت علم محور اقتصاد را به شکوفایی می رساند

ثبت اختراع،ثبت برند، ثبت طرح صنعتیمعاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در دنیای رقابتی امروز علم حرف اول را می زند، گفت : حرکت علم محور می تواند اقتصاد کشور را به شکوفایی برساند.


 

 

 

 

به گزارش ایرنا، دکتر ˈوحید احمدی ˈ روز شنبه در آیین چهلمین سالروز تاسیس پژوهشگاه مواد وانرژی ایران مستقر در مشکین دشت استان البرز افزود: با نگاه علمی می توان در جمیع ابعاد قدرتمند شد و باید فرایند توسعه پایدار و کلان کشور با علم آمیخته شود.

وی با اشاره به اینکه در صنعت نفت و گاز کشور دانش کافی برای بهره برداری موثراز منابع نداریم، گفت: خام فروشی نفت و مواد معدنی کشور متاثر از کاستی ها دربخش علم و فناوری است که باید نگاهمان در این پروسه و فرایند، متفاوت با گذشته باشد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد : باید در ماموریت های جدید علمی کشور بازنگری شود زیرا اکنون درکشورهای منطقه رقابت سنگین است.

احمدی افزود: ارتباط صنعت ، پژوهشگاه ها و مراکز فناوری کشور باید مستحکم شود زیرا امروز اقتصاد دنیا بر مدارعلم حرکت می کند.

وی یادآور شد: پژوهشگاه ها درجهان و ایران با هدف تولید علم شکل گرفتند و علم باید نقش پر رنگی در فعالیت های اقتصادی و کاربردی داشته باشد.

احمدی تاکید کرد: در دنیای امروز، اقتصاد و علم در هم آمیخته است و نقش علم در توسعه به خوبی خودنمایی می کند.

وی افزود: اگر در دوره های گذشته اقتصاد می توانست جدای از علم بر منابع طبیعی و منابع مادی تکیه کند، اما اکنون دنیای اقتصاد چنین توانایی را ندارد.

معاون وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، سهم علم را در اقتصاد جهانی حدود 80 درصد دانست و گفت: اگر به آمار رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته نگاه کنیم، سهم منابع طبیعی در توسعه بین 15 الی 20 درصد است یعنی سهم منابع غیرطبیعی نزدیک به 80 درصد می باشد.

وی از خلاقیت و تولید علم به عنوان محرک های اقتصادی و عوامل غیر طبیعی در جهان توسعه یافته نام برد و افزود: سهم ابتکار و خلاقیت در کشورهای پیشرفته بسیار بالاست.

در این آیین که تعدادی از مسوولان کشوری و استان البرز حضور داشتند از تعدادی پژوهشگران پیشکسوت پژوهشگاه مواد وانرژی کشور تجلیل شد.

پژوهشگاه مواد و انرژی به عنوان یکی از قطب های علمی و تحقیقاتی کشور تاکنون دستاوردهای علمی مناسبی در زمینه اختراعات و نوآوری ها داشته است.

این پژوهشگاه وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری در بخش مشکین دشت شهرستان فردیس استان البرز مستقر است.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :