موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

اختراع سیم پلاک استرنوم توسط مخترعین ایرانی | موسسه پلکان

 

موفقیتی دیگر از مخترعین پلکان​:اختراع سیم پلاک استرنوم توسط مخترعین ایرانی


 دو پزشک ایرانی موفق به ثبت اختراع سیم پلاک استرنوم (استخوان جناق قفسه سینه) شده اند .

به گزارش روابط عمومی پلکان ، دکتر حسین اعظمی پزشک و فوق تخصص جراحی قلب و دکتر علیرضا سپهری شاملو مخترعین این دستگاه، ضمن صحبت درباره مشکلات ناشی از عدم استحکام استرنوم پس از عمل جراحی قلب باز، درباره عملکرد سیم پلاک استرنوم اختراعی ذکر کردند :

اختراع مورد نظر سیم پلاک استرنوم می باشد که یک پروتز برای سنتز استخوان استرنوم (استخوان جناق سینه) در موارد برش و شکستگی این استخوان است. یکی از اصلی ترین مداخلات درمانی صورت گرفته برای درمان بیماری های قلبی عروقی، جراحی های قلب باز می باشند. یکی از ملزومات آغاز جراحی قلب باز، ایجاد برش بر روی استرنوم(استخوان جناق سینه) به منظور دسترسی به ارگان هاي درون قفسه ي سينه مي باشد. برش استرنوم عملی است که در آن جراح به طور عمودي استرنوم يا استخوان قفسه سينه را به دو نيم مي شکافد. سپس به محض اتمام عمل، نيمه هاي استرنوم در مکان اوليه قرار مي گيرند تا قابليت ترميم ايجاد شود و استحکام مکانيکي مورد نياز براي تنفس مجددا برقرار گردد.استرنوم یک عنصر اساسی در ایجاد درد و همچنین در مکانیسم های تنفسی می باشد. این پلاک اختراع شده در بستن برش استرنوم و برای جلوگیری از پدیده برش سیم در استخوان طراحی شده است که در دو نوع 2 و 4 سوراخه می باشد و به روش های متفاوتی کارگذاری می شود و استحکام برتری نسبت به روش های متداول ارائه میدهد.
 

ثبت اختراع-ثبت برند-ثبت علامت تجاری-ثبت طرح صنعتی

ثبت اختراع-ثبت برند-ثبت علامت تجاری-ثبت طرح صنعتی

 

سیم پلاک اختراعی برای استحکام بخشیدن بیشتر به روش سیم کشی استرنوم  و در دو نوع 2 و 4 سوراخه می باشد که به روش های متفاوتی کارگذاری می شود.

پلاک های استرنوم در دو مدل 2 و 4 سوراخه طراحی شده اند و هر پلاک دارای 2 رخ داخلی و خارجی می باشد.

ثبت اختراع-ثبت برند-ثبت علامت تجاری-ثبت طرح صنعتی


 این اختراع در بین شش نامزد بهترین اختراعات سال انجمن جراحان قلب و توراکس اروپا انتخاب شده است که بازتاب خبری آن در صفحه 22 روزنامهdaily news  قابل مشاهده است .
 

 

مطالب مرتبط :


نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :