موسسه پلکان | کلینیک تخصصی مالکیت فکری(ثبت اختراع وبرند)

ابداع سیستم هشدار حضور عابر پیاده در نقطه کور دید راننده | موسسه پلکان

 

ابداع سیستم هشدار حضور عابر پیاده در نقطه کور دید راننده

اختراع سیستم هشدار حضور عابر پیاده سامانه جدید دانشگاه فنی مونیخ، رانندگان را از حضور عابران پیاده حتی زمانی که در معرض دید آنها نیستند، آگاه می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

در سیستم «Ko-TAG»، عابران پیاده و دوچرخه‌سوارها فرستنده‌ای را حمل می‌کنند؛ این فرستنده شامل یک ابزار کوچک پوشیدنی است یا این که در گوشی هوشمند آنها تعبیه می‌شود. خودروها نیز سیگنال رادیویی کدبندی‌شده‌ای را مخابره می‌کنند.

زمانی که وسیله‌نقلیه در طیف مخابراتی یک عابر پیاده قرار می‌گیرد، فرستنده عابرپیاده این سیگنال را دریافت کرده و با تغییردادن کد به آن پاسخ می‌گوید؛ سپس آن را در الگوی زمانی بسیار دقیق دوباره به وسلیه نقلیه مخابره می‌کند.

با تحلیل این الگو، سیستم مکانیابی آنبورد اتومبیل قادر به تعیین سرعت و مسیر عابرپیاده است. همچنین، با ترکیب مکان سیگنال بازگشتی و جی‌پی‌اس خودرو، سامانه می‌تواند عابرپیاده را ظرف چند میکروثانیه شناسایی کند.

در صورتی که این فناوری تشخیص دهد شخص و خودرو در معرض تصادم هستند، به راننده هشدار می‌دهد یا به صورت خودکار خودرو را متوقف می‌کند.

یکی از نکات جالب در مورد فناوری مزبور این است که بر خلاف سامانه‌های رادارمحور، می‌تواند عابران پیاده را حتی زمانی که از دید راننده پنهان است، شناسایی کند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

نوشته شده توسط روابط عمومی پلکان در تاریخ سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲
دیدگاه خود را بنویسید :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :